DGS Tezhip 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı tezhip 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS tezhipte en yüksek taban puan kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı tezhip 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS tezhipte en yüksek taban puan kaçtır, dikey geçiş sınavına nereden mezun olanlar girebilir, DGS ile alan tezhip bölümü en düşük taban puanı kaçtır, DGS tezhip bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) olarak adlandırılan sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde 4 (dört) yıllık programlara yerleşebilmektedirler. Bu yerleşmenin gerçekleşmesi için kazanılmak istenen bölümün en son kapattığı taban puanından da fazla bir puan almış olmak gerekmektedir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bölümleri belirlerken kolaylık sağlayabilmesi amacıyla sizlere bu taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS TEZHİP 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavına 2 (iki) yıllık önlisans programlarını bitirmiş bireyler girebilmektedir. DGS tezhip bölümünü ise kılavuzlarda belirtilen ilişkili bölümlerden mezun olanlar tercih edebilmektedir.

Tezhip bölümüne DGS ile girmede kullanılan en büyük taban puan 264,38188 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ait olup en küçük taban puan ise 241,42450 ile Süleyman Demirel Üniversitesi’ne aittir.

Dikey geçiş sınavı sonrası yerleşmek için inceleyebileceğiniz DGS tezhip 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı  Bölüm Adı En Düşük Puan
Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Tezhip (Süsleme) 264,38188
Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta) Tezhip 241,42450

Üniversitelere ve sınavlara ilişkin her şey için sitemizin FORUM sayfalarını inceleyerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.