kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Uçak Gövde Motor Bakım 2019 Taban Puanları

DGS uçak gövde-motor bakım taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile uçak gövde-motor bakım bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS uçak gövde-motor bakım kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS uçak gövde-motor bakım puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük uçak gövde-motor bakım taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS uçak gövde-motor bakım 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan uçak gövde-motor bakım bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki uçak gövde-motor bakım bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların uçak gövde motor bakım bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek uçak gövde motor bakım kontenjanları 2018 yılında 8 olarak belirlenmişti, 2019 DGS uçak gövde-motor bakım kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan uçak gövde motor bakım puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde uçak gövde-motor bakım bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 219,39765 ile İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan uçak gövde-motor bakım bölümü en büyük taban puanı ise 307,18554’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile uçak gövde-motor bakım bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, uçak gövde-motor bakım bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen uçak gövde-motor bakım bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya uçak gövde-motor bakım bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6291 1 7dc2d960bc315347309027cb1a736635

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.