DGS Uluslararası İşletme 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı uluslararası işletme bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile uluslararası işletme bölümünü kimler tercih edebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı uluslararası işletme bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile uluslararası işletme bölümünü kimler tercih edebilir, dikey geçiş sınavı ile yerleşmede kullanılan uluslararası işletme en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek uluslararası işletme taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelerdedir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 (üç) farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu puan türlerinden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan puan herhangi bir bölüme yeter mi, bu puanla istediğim bölüme girebilir miyim gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması için biz sizlere taban puanları listeleri hazırlamaya çalışıyoruz.

DGS ULUSLARARASI İŞLETME 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığı ile uluslararası işletme bölümlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen önlisans programı mezunları tercih edebilir.

Uluslararası işletme bölümü dikey geçiş sınavı puanları temel alındığında en düşük 192,44923 ve en yüksek 241,40915 taban puanları ile tercih edilmiştir. Bu puanlarla öğrenci alan üniversiteler sırasıyla Yakın Doğu Üniversitesi (%75 Burslu) ve Çağ Üniversitesi’dir (Tam Burslu). Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Uluslararası işletme bölümlerine ait DGS uluslararası işletme 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Çağ Üniversitesi (Mersin) Uluslararası İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) 241,40915
Çağ Üniversitesi (Mersin) Uluslararası İşletme (İngilizce) (%75 Burslu) 226,68996
Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) Uluslararası İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) 208,72863
Çağ Üniversitesi (Mersin) Uluslararası İşletme (İngilizce) (%50 Burslu) 208,27068
Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) Uluslararası İşletme (İngilizce) (%75 Burslu) 192,44923

FORUM sayfalarımızı ziyaret ederek ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınavları, tercihler, üniversite bölümleri ve daha bunlarla ilgili pek çok konu hakkında uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.