kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek yiyecek ve içecek işletmeciliği kontenjanları 2018 yılında 39 olarak belirlenmişti, 2019 DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan yiyecek ve içecek işletmeciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 224,41929 ile Sinop Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü en büyük taban puanı ise 232,76713’tür ve bu puan ile yerleştirme de Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6323 1 a15a231727a96fdf71521f0a0ad33746

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.