kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2019 Taban Puanları

DGS yönetim bilişim sistemleri taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile yönetim bilişim sistemleri bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS yönetim bilişim sistemleri kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS yönetim bilişim sistemleri puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük yönetim bilişim sistemleri taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS yönetim bilişim sistemleri 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan yönetim bilişim sistemleri bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki yönetim bilişim sistemleri bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların yönetim bilişim sistemleri bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek yönetim bilişim sistemleri kontenjanları 2018 yılında 5189 olarak belirlenmişti, 2019 DGS yönetim bilişim sistemleri kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan yönetim bilişim sistemleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde yönetim bilişim sistemleri bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 164,16032 ile Anadolu Üniversitesi’ne (Açıköğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan yönetim bilişim sistemleri bölümü en büyük taban puanı ise 300,87226’dır ve bu puan ile yerleştirme de Boğaziçi Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile yönetim bilişim sistemleri bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, yönetim bilişim sistemleri bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen yönetim bilişim sistemleri bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya yönetim bilişim sistemleri bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6324 1 46147d55c24da99f5ce9587b1e8c987d scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.