Ekonomi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

02.01.2022
A+
A-

Ekonomi üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2021 2022 ne kadar, burs imkanları nelerdir, İzmir Ekonomi üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, üniversitenin olanakları nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Ekonomi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

2001 yılında kurulan İzmir Ekonomi üniversitesi İzmir’in ilk vakıf üniversitesidir. Donanımlı akademik kadrosu ile bir adım öne çıkan üniversite öğrencilerine birçok imkan tanımaktadır. Topluma öncülük eden seçkin bir üniversite olmanın yanı sıra öğrencilerini liderlik vasfıyla donatmış, yenilikçi, girişimci ve nitelikli bireyler olarak yetiştirme yolundadır.

İzmir ekonomi üniversitesi bünyesinde Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda lisansüstü eğitim enstitüsü bulunmaktadır.

Kampüs içerisinde üniversite öğrenci yurdu bulunmaktadır. Sözel ve Dil puan türünde ilk 2.500, Eşit ağırlık ve Sayısalda ise ilk 10.000 içerisinde yer alan öğrenciler yurtta ücretsiz kalma imkanı verilir.

İzmir Ekonomi Üniversitesinin olanakları; çift anadal programları, yan dal programları, İngilizce hazırlık programı, ikinci yabancı dil programı ve stajdır. Üniversitede 50’yi aşkın kulüp bulunmaktadır. Bu kulüplere katılan öğrenciler yeni arkadaş ve hobi edinebilirler.

Renkli kampüsü ile öğrencilerine çokça fırsatlar sunan ve okul yıllarını dopdolu geçirmelerine olanak sağlayan İzmir Ekonomi üniversitesi öncü üniversiteler arasında yer almaktadır.

Ekonomi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2021 2022

Ekonomi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

İngilizce Hazırlık Sınıfı Eğitim Ücreti: 53.810 TL

Hukuk Fakültesi Eğitim Ücreti: 63.560 TL

Mühendislik Fakültesi Eğitim Ücreti: 57.040 TL

Mimarlık Bölümü Eğitim Ücreti: 57.040 TL

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitim Ücreti: 63.560 TL

Lisans Programları Eğitim Ücretleri: 53.810 TL

Tıp Fakültesi Eğitim Ücreti: 75.250 TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi Eğitim Ücreti: 57.040 TL

Meslek Yüksekokulu (Türkçe programlar- uygulamalı İngilizce çevirmenlik): 22.590 TL

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücreti: 24.010 TL

Adalet Meslek Yüksekokulu Eğitim Ücreti: 24.010 TL

Meslek Yüksekokulu (ikinci öğretim programlar): 21.330 TL

NOT: Öğrenim ücretlerine KDV dahildir.

Ekonomi Üniversitesi Burs İmkanları

Ekonomi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Ekonomi Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Temel Bilimler Tercih İndirimi: Sosyoloji, matematik ve fizik bölümlerine %50 kontenjanına yerleşen ve üniversiteyi ilk 10 tercihinde gösteren öğrenci ekstra %25 indirimden faydalanır. Sosyoloji bölümü için ilk 300 binde olan, Matematik bölümü için ilk 390 binde olan, Fizik bölümü için de ilk 390 binde olmak bu indirimi almak için gerekli şartlardandır.

YKS başarı indirimleri: Mimarlık indirimi için; %25 indirimli kontenjana yerleşen öğrenci ilk 175 bin içerisindeyse ekstra %25 daha indirim uygulanır. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon indirimi için; %50 kontenjana yerleşen öğrenci ilk 250 bin içerisindeyse ekstra %25 daha indirim uygulanır. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı için; ücretli kontenjana yerleşen öğrenci ilk 500 bin içerisindeyse %25 indirim uygulanır.

Doğan Turhan Bursu: Lojistik yönetimi öğrencilerine teşvik amaçlı her yıl belirli oranda Doğan Turhan bursu verilir.

Akademik başarı bursu: Öğrencinin yıllık not ortalaması 3.50 veya üzeri ise öğretim ücretine %50 indirim uygulanır.

Ticaret Odası Üyeleri indirimi: İzmir ekonomi üniversitesine ücretli kontenjandan yerleşen öğrenciye İzmir Ticaret Odası için %25 oranında indirim uygulanır. Diğer il ve ilçe ticaret odaları için ise %15 indirim uygulanır.

Yurt dışından kabul edilecek öğrenci bursu: %100 burs imkanı verilir.

Uluslararası öğrenci bursu: Yabancı uyruklu öğrencilere tanınan bir burstur. Bursun miktarı Mütevelli heyet tarafından belirlenir.

Kardeş, eş, çocuk ve ebeveyn indirimi: İzmir ekonomi üniversitesini kazanan kardeş, eş, çocuk ve ebeveynlere öğretim ücretlerinde %10 indirim uygulanır.

Dikey geçiş mezun indirimi: Dikey geçiş ile İzmir ekonomi üniversitesini tercih eden öğrencilere Mütevelli heyet tarafından belirlenen miktarda indirim uygulanır.

İngilizce hazırlık programı ikinci yıl indirimi: İzmir ekonomi üniversitesi öğrencilerinin İngilizce hazırlık sınıfında başarılı olmamaları durumunda ikinci yılında %50 öğretim ücretinde indirim sağlanır.

Mensup indirimi: İzmir Ekonomi üniversitesi ve İzmir Ticaret Odası personelinin eşine ve çocuklarına ayrıca İzmir ekonomi üniversitesinin kurucu üyelerinin eşlerine ve çocuklarına indirim sağlanır.

Lisans mezun indirimi: Yüksek lisans ve Doktora eğitimi için öğrencilere %25 oranında indirim sağlanır.

Lisansüstü programları akademik başarı indirimi: Son sınıf öğrencilerinin genel not ortalaması 3.50 veya üzeri ise öğretim ücretlerinde %50 indirim sağlanır.

Sporcu indirimi: Belirlenen koşulları yerine getirmeleri halinde ve son 4 yıl içerisinde başarılı olduğunu belgeleyen milli sporculara indirim uygulanır.

Derece indirimi: İzmir ekonomi üniversitesinin birinci, ikinci ve üçüncüsü olan lisans mezunlarının yüksek lisans veya doktora programlarına kayıt yapmaları halinde %100 indirim uygulanır.

Tahsisli burslar: Bağış yapanlar tarafından verilen burslardır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.