kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Eşit Ağırlıklı Programlar 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Eşit ağırlıklı programlar 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, eşit ağırlıklı programlar 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 eşit ağırlıklı programlar başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde eşit ağırlıklı programlar bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan eşit ağırlıklı programlar puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan eşit ağırlıklı programlar 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

EŞİT AĞIRLIKLI PROGRAMLAR 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Eşit ağırlıklı programlar eşit ağırlık puan türü ile tercih edilebilmektedir ve 2018 yerleştirmelerinden sonra bölüme en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir.

EŞİT AĞIRLIKLI PROGRAMLAR BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ARDAHAN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. İkt. ve İdari Bil. Fak. Eşit Ağırlıklı Programlar      EA Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, eşit ağırlıklı programlar bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki eşit ağırlıklı programlar 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.