DGS Tekstil Tasarımı 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı tekstil tasarımı 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS ile tekstil tasarımı bölümüne kimler girebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı tekstil tasarımı 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS ile tekstil tasarımı bölümüne kimler girebilir, dikey geçiş sınavına ait tekstil tasarımı en düşük ve en yüksek taban puanları kaçta kalmıştır ve hangi üniversitelere aittir, DGS’ye kimler girebilir gibi soruların cevaplarına ve taban puan listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile bir bölüme yerleşmek isteyen adaylar 3 farklı puan türünden kendileri ile ilgili olandan yeterli puanı almaları halinde tercih yapmaktadırlar. Bu tercihleri yaparken adaylar için önemli sorulardan biri de aldığım puan benim girmek istediğim bölümlere yeter mi sorusudur. Bu soruya yol göstermesi için sizlere DGS taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS TEKSTİL TASARIMI 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavına 2 (iki) yıllık bölüm mezunu bireyler girebilmektedir. Bu bireylerden tekstil tasarımı bölümünü tercih edecek adayların alması gereken en yüksek taban puan 242,39257 olarak belirlenmiştir. Bu puan Dokuz Eylül Üniversitesi’ne aittir ayrıca en düşük taban puan olan 232,82077 ise Gazi Üniversitesi’ne aittir. Bu aralıkta bir puan alan adaylar kılavuzda ilişkili olan bölümlerden mezunlarsa bu bölüme yerleşebilirler.

Tekstil tasarımı bölümüne dikey geçiş sınavı ile girecek adaylara hazırladığımız DGS tekstil tasarımı 2017 2018 taban puanları listesine aşağıdaki tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Tekstil Tasarımı 242,39257
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tekstil Tasarımı 236,65523
Gazi Üniversitesi (Ankara) Tekstil Tasarımı 232,82077

TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi), DGS (Dikey Geçiş Sınavı), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ve benzeri ÖSYM sınavları ile üniversite bölümleri, tercihler, meslek grupları gibi konularda danışabileceğiniz,  merak ettiklerinizi sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz TERCİHİNİ YAP SİTESİNİN FORUM sayfası uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.