Taban Puanları

Eskişehir Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

İyi bir liseye yerleşmenin yolu LGS yani Liseye Geçiş Sistemi içerisinde iyi puan elde etmek ile mümkün olmaktadır. Alınan ve iyi diye nitelenen puanların da hangi liselere yettiğini, yetebileceğini anlamak için adayların önceki yıllarda yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan taban puanlara bakması faydalı olacaktır.

ESKİŞEHİR ANADOLU LİSELERİ TABAN PUANLARI 2021

2020 yılında yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan ve 2021 yılı için fikir vermesi amacıyla ortaya konulan Eskişehir Anadolu Liseleri taban puanlarına bakıldığında en düşük puan ile yerleştirmesi yapılan adayın Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’ne 377,2887 puan ile yerleştirildiği görülmektedir. Yine Eskişehir şehrindeki Anadolu liselerine en büyük puan ile yerleşen aday ise Eskişehir Anadolu Lisesi’ne 448,7759 puan ile yerleşmiştir.

Eskişehir ili içerisinde bu şekilde 3 Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Bahsi geçen bu liselerin tamamına ait Eskişehir Anadolu Liseleri 2021 taban puanları listesi de şu şekildedir.

ESKİŞEHİR ANADOLU LİSELERİ 2021 TABAN PUANLARI
OKUL ADI OKUL TÜRÜ ÖĞR. SÜRESİ ÖĞR. SÜRESİ PANSİYON DURUMU YAB. DİLİ KONT. TABAN PUANI
ESKİŞEHİR / TEPEBAŞI / Eskişehir Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Erkek) İNG. 170 448,7759
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI / Atatürk Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Erkek) İNG. 170 419,5208
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI / Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Pansiyon Yok İNG. 170 377,2887

Liseye Geçiş Sistemi ve liseler hakkında sormak istediğiniz her soruyu, danışmak istediğiniz her konuyu forum sayfalarımıza gelerek sorabilir, danışabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

* Tabloda yer alan Eskişehir Anadolu Liseleri 2021 taban puanlarına dair rakamlar MEB’e ait resmi kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı duyuru tüm adayları kapsayıcı olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu