kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Facebook Lite Nedir? Ne İşe Yarar? Facebook Lite Kullanma

Facebook Lite Nedir? Ne İşe Yarar? Facebook Lite Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir? Facebook Lite Ne Demek? Facebook Lite Özellikleri Neler? Facebook Lite Nasıl Kullanılır?

A+
A-

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook günümüzde etkinliğini kaybettirse de hala adından söz ettiriyor. Sosyal medya denildiğinde ilk akla gelen olan uygulamayı 7’den 70’e tüm dünyada milyarlarca kişi kullanıyor. Facebook uygulamasının başarısıyla elde edilen gelirle Instagram, Whatsapp gibi uygulamaları da bünyesine katan Mark Zuckerberg Facebook uygulamasını da geliştirmeye devam ediyor. Öyle ki Facebook temelli farklı uygulamalar da geliştiriliyor. Örneğin Facebook Messenger, FAcebook Lite gibi uygulamalar hayatımıza giriyor. Peki Facebook Lite nedir? Ne demek? Ne işe yarar? Facebook Lite nasıl kullanılır?

Facebook Lite Nedir? Ne Demek?

Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Facebook hala etkinliğini koruyor. Milyonlarca kişi bu uygulama sayesinde sosyalleşiyor, akraba ve arkadaşları ile iletişime giriyor. Uzun zamandır görüşmedeği kişilerle temas kuruyor. İlk başta bilgisayar üzerinden kullanılan Facebook kısa süre sonra akıllı telefonların yaygınlaşması ile telefonlarımıza girdi. Facebook Lite uygulaması da normal facebook uygulamasından daha az yer kaplamasıyla telefonlarımızda tercih ediliyor. Daha küçük bir uygulama olması nedeniyle her telefonda kullanılabilen uygulama internet konusunda da tasarruf sağlıyor. Mobil veride sıkıntı yaşayan ya da internet bağlantısı kötü olan kişiler Facebook Lite sayesinde rahatça işlem yapbiliyor.

Facebook Lite Ne İşe Yarar? Özellikleri Neler?

Normal Facebook uygulamasının boyutu 57 MB civarındadır. Bu uygulamayı indirdiğinizde telefonunuzda daha geniş yer kaplar. Ayrıca telefonunuz eski ise ve ömrünü tüketmişse telefonunuzu yorar. İşlem yaparken yavaşlık ve takılma problemleri yaşayabilirsiniz. Ancak Facebook Lite 1.59 MB yer kaplamaktadır. Üstelik telefonunuzu yormaz. Çünkü çok daha az miktarda RAM kullanır. Bunun dışında daha az CPU gücü kullanır. Böylece düşük fiyatlı, performansı az, eskimiş telefonlarda rahatlıkla kullanılabilir. Facebook Lite uygulamasının normal Facebook uygulamasından da aşağı kalır yanı yoktur. Tüm özellikleri bünyesinde barındırır.

  • Facebook Lite uygulamasının boyutu 10 MB’den daha küçüktür.
  • Telefonda çok yer kaplamaz.
  • Daha az mobil veri kullanır.
  • İnternet kullanımınızı etkilemez.
  • İnternet hızı yavaş olmasından etkilenmez.
  • Normal Facebook uygulaması özelliklerine sahiptir.
  • Tüm özelliklere sahiptir.
  • Kesintisiz kullanım imkanı sağlar.

Facebook Lite Nasıl Kullanılır?

Facebook Lite ile ilgili kullanımın nasıl olacağı çok merak edilmektedir. Bunun için öncelikle Android veya iPhone işletim sistemine sahip olan telefonlarınıza Facebook Lite indirmeniz gerekir. Uygulama kurulduktan sonra da Facebook kullanıcı bilgilerinizi girerek uygulamaya girebilirsiniz. Daha sonra düşük veri kullanarak, daha az takılma ve donma sorunuyla uygulamayı kullanmanız mümkün olur. Bilgisayarlarda veya normal facebook uygulamasında yapabileceğiniz her işlemi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.