kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Okul (Öğrenci) Numarası Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Türkiye'deki milyonlarca öğrenciyi temsilen okul numarası veya öğrenci numarası bulunmaktadır. Bu numaralar sayesinde öğrenciler eğitim hayatları boyunca pek çok hizmetten ve sistemden faydalanabilir. Peki okul numarası nedir? Okul (Öğrenci) Numarası Nedir? Nasıl Öğrenilir? Okul numarası nasıl öğrenilir? Öğrenci numarası nasıl öğrenilir? Okul (öğrenci) numarası nereden öğrenilir?

A+
A-

Eğitim gören binlerce öğrencinin bilgilerinin ayırt edilebilmesine yardımcı olan öğrenci numaraları hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda aradığınızı bulabilirsiniz. Okul(öğrenci) numarası nedir, nasıl öğrenilir gibi soruları sizler için cevapladık.

Türkiye’de her yıl binlerce kişi eğitim hayatına başlamakta binlerce kişi ise mezun olmaktadır. Üstelik her yıl bu düzen devam etmektedir. Her yıl eğitim alan binlerce öğrencinin arasında isim ve soy isim benzerliği bulunmaktadır. Üstelik geçmiş yıllarda eğitimini tamamlayan veya gelecek yıllarda eğitim alacak olan binlerce kişi arasında isim ve soy isim benzerliği olanlar vardır. Peki bu kişilerin bilgileri nasıl karışmadan arşivlenir? Gerek eski usulde gerekse yeni düzende elektronik ortamda öğrenci bilgileri kaydedilmektedir. Öğrenci bilgilerinin karışmadan kaydedilmesi ve her öğrenciye ait farklı bir profil oluşturulması için okul numarası veya öğrenci numarası kullanılır.

Okul numarası veya öğrenci numarası ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede farklı hanelerde ve farklı rakamlarda olabilir. Örnek vermek gerekirse ilkokul, ortaokulda “123” numarası sahibiyken lisede “1234” üniversitede ise “123345” numarasına sahip olabilirsiniz.

Peki okul numarası nedir? Öğrenci numarası nedir? Okul numarası ne işe yarar? Öğrenci numarası ne işe yarar? Okul numarası nasıl öğrenilir? Öğrenci numarası nasıl öğrenilir? Okul numarası nereden öğrenilir? Öğrenci numarası nereden öğrenilir? www.tercihiniyap.net ailesi olarak tüm soruların hızı yanıtladık..

Okul (Öğrenci) Numarası Nedir?

Türkiye’de eğitim alan her öğrencinin eğitim hayatı boyunca kullandığı bir okul numarası veya öğrenci numarası vardır. Okul numarası veya öğrenci numarası kişiye özeldir. Birden fazla kişi o numarayı kullanamaz. Okul numarası ve öğrenci numarasıyla öğrenci ile ilgili veya öğrencinin eğitim hayatıyla ilgili pek çok bilgiye ulaşılabilir. E-okul, üniversite obs sistemleri gibi pek çok sistemden okul numaraları veya öğrenci numarası ile faydalanılır.

Okul (Öğrenci) Numarası Ne İşe Yarar?

Türkiye’de başta eğitim hizmetleri olmak üzere pek çok hizmet elektronik ortama aktarıldı. E-okul, e-devlet, üniversitelerin obs’leri aracılığıyla milyonlarca öğrenci internet üzerinden her işlerini halleder hale geldi. İşte tam da bu noktada okul numarası veya öğrenci numarası devreye giriyor. Çünkü okul numarası veya öğrenci numarası sayesinde tüm bu elektronik hizmetlerden yararlanmak mümkün oluyor. Pek çok hizmeti kullanırken kullanıcı adınızın öğrenci veya okul numaranız olduğunu fark etmişsinizdir. Bu nedenle okul numarası veya öğrenci numarasının eğitim hayatınız boyunca kritik bir numara olduğunu vurgulamakta fayda var.

Okul (Öğrenci) Numarası Nereden Öğrenilir?

Okul numaranızı veya öğrenci numaranızı eğitim hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Pek çok kritik sisteme bu numara ile giriş yapacak ve pek çok hizmetten bu numara vasıtasıyla yararlanacaksınız. E-okul ve e-devlet gibi sistemlerde işinize yarayacak okul numarası nereden öğrenilir? Öğrenci numarası nereden öğrenilir?

Okul numarasını veya öğrenci numarasını öğrenmek için iki adres vardır. Birincisi eğitim aldığınız kurum veya kurumlara gidip öğrenebilirsiniz. Ayrıca öğrencinin eğitim aldığı kurumun ilgili birimini arayarak öğrenci numarası veya okul numarasını öğrenebilirsiniz.

Okul numarasını veya öğrenci numarasını öğrenmenin bir diğer adresi ise elektronik ortamdır. Binlerce hizmeti içinde barındıran e-Devlet üzerinden de öğrenci numarası veya okul numarası öğrenilebilir. Peki ama öğrenci numarası nasıl öğrenilir? Okul numarası nasıl öğrenilir?

Okul (Öğrenci) Numarası Nasıl Öğrenilir?

Öğrencinin bir nevi kimliği olan okul numarası veya öğrenci numarasının nasıl öğrenileceği merak edilmektedir. Okul numarasını veya öğrenci numarasını bilmeyen veya unutan binlerce öğrenci okul numarasını veya öğrenci numarasını nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Okul numarasını veya öğrenci numarasını eğitim aldığınız kuruma giderek veya kurumu arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca e-Devlet üzerinden de okul (öğrenci) numarasını öğrenmek mümkündür. Peki ama nasıl?

e-Devlet hizmetini sağlayan www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden okul (Öğrenci) numarasını öğrenmek mümkündür. e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile girerek hizmetler bölümünden öğrenci bilgi sistemine tıklamalısınız. Ekrandaki sayfada gerekli işlemleri sağlayarak öğrenci numarasını veya okul numarasını öğrenebilirsiniz. NEDİR ?

Yorumlar

 1. Ozan Avatar Ozan dedi ki:

  GÜN

 2. Ozan Avatar Ozan dedi ki:

  GÜN

 3. Ozan Avatar Ozan dedi ki:

  GÜN

 4. Ergün kıvık Avatar Ergün kıvık dedi ki:

  E okul numaramı onutmuş nasılsın örenecim

  1. Yusuf Emir Başkurt Avatar Yusuf Emir Başkurt dedi ki:

   e devletten