Son Dakika! MSB Duyurdu! Yeni Askerlik Sistemi...

Son Dakika! MSB Duyurdu! Yeni Askerlik Sistemi... Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? İşte milyonların merak ettiği sorunun cevabıyla ilgili önemli bir açıklama yapıldı. TSK bilgilendirme toplantısı yaptı. Pek çok konu ele alındı. Konulardan biri de askerlik sistemiydi...

Son Dakika! MSB Duyurdu! Yeni Askerlik Sistemi...

Milli Savunma Bakanlığı yıllar sonra ilk kez medya bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Ankara'daki basın mensupları ile TSK yetkilileri bir araya geldi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın Halkla İlişkiler Dairesi tarafından düzenlenen etkinlikte Binbaşı Şebnem Aktop kameralar karşısına geçti. "Mehmetçik 2018 yılı faaliyetleri" başlığında kritik bir sunup gerçekleştirdi.

Sunumdaki en dikkat çeken konu şüphesiz "Yeni Askerlik Sistemi" oldu. Türkiye'de binlerce kişi bedelli askerlik için bekliyordu. Son olarak bedelli askerlik çıkartıldı ve 1 milyona yakın kişi bedelli askerlik yapmak için işlemlerini tamamladı. Bedelli tartışmaları geride kalırken gündeme "yeni askerlik sistemi" geldi. Hükümet yetkilileri çalışmaya başladı. Yeni askerlik sistemi ile ilgili olarak düzenleme yapmak için kollar sınavdı. Son olarak TSK basın bilgilendirme toplantısında da bu konu gündeme geldi.

Türkiye'de askerlik çağındaki gençlerin yaptıkları işleri aksatmaması için denge sağlanacak. Yeni sistemde askerlik yükümlüleri ile uzman askerler arasında da belirli bir denge gözetilecek. Bsaın toplantısında Tamamen uzman olarak tahsis olmanın ülkenin askerlik kültür yapısına uygun olmadığı belirtildi. Yeni askerlik sisteminde sona gelindiği açıklandı. Toplantıda askerlik sistemi ile ilgili ayrıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağına dikkat çekildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 03:19
YORUM EKLE