Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? (Kesin Yöntem)

A+
A-

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? (Kesin Yöntem); Bilgisayar, tablet veya cep telefonundan wifi şifresi nasıl kırılır? Program ile veya programsız olarak wifi şifresi kırma adımlarını sizler için anlatıyoruz.

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? (Kesin Yöntem)

Wifi şifresini unutan veya değiştirmek isteyen kişiler için mobil cihazlarınız ile wifi şifresi nasıl kırılır? araştırdık ve adım adım inceledik. Ancak unutmayın burada paylaşacağımız bilgiler sadece güvenlik amacıyla veriliyor ve bu işlemleri gerçekleştirirken sadece sizin kullandığınız modem üzerinde denemeniz için veriyoruz.

Eğitim ve acil durumlarda kullanılması amacıyla verdiğimiz bu bilgileri başkasının modemi üzerinde kullanmak tamamen sizin sorumluluğunuzda oluyor.

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Google üzerinden “wifi şifresi nasıl kırılır?” şeklinde bir arama yaptığınız zaman pek çok uygulama ve yöntem bulabilirsiniz. Bizler de sizin için kablosuz internet sağlayan cihazların wifi şifresi kırma yöntemlerini araştırarak hem programlı (rootsuz) olarak hem de programsız (rootlu) wifi şifre kırma yöntemlerini derledik.

Android Wifi Şifresi Kırma (Rootsuz)

Bu konuda hakkında ilk olarak değinmek istediğimiz yöntem rootsuz olarak android wifi şifresi kırma yöntemi oluyor. İnternet üzerindeki pek çok site üzerinden rahatlıkla indirebileceğiniz uygulamala ile herhangi bir root işlemi yapmadan unuttuğunuz wifi şifrenizi kırabilirsiniz.

Dilerseniz Wifi Sifre Kirici Plus 2020: Simulator Prank uygulamasını deneyebilirsiniz. Uygulama indirme sayfasında adım adım nasıl kurulacağı ve uygulamanın nasıl çalıştırıldığını kolayca öğrenebilirsiniz. Kolay arayüzü ve kullanıcı dostu yapısı ile çok tercih edilen uygulamalardan birisi oluyor.

Wifi Şifresi Kırma (Rootlu)

İsterseniz de şifresini unuttuğunuz kablosuz ağa bağlanarak, mobil cihazınız üzerinden wifi şifresini öğrenebilirsiniz. Tekrar hatırlatmak istiyoruz ki sizin için hazırladığımız bu yazımız, sadece eğlence ve eğitim amaçlıdır. Sadece kendinizin sahip olduğu ağlar üzerinde deneyiniz. Başka bir ağa bağlanmayın.

Kullanacağınız yöntem hakkında kısa bir bilgi vermemiz gerekirse de internet üzerinde bulacağınız bir çok yöntem basit şifreleme yöntemlerini by-pass ederek şifreleri kırmanıza olanak sağlarken şimdi anlatacağımız yöntem sayesinde, cihazınızı root etmeniz gerekse de WEP/WPA ve WPA2 şifreleme türlerinde de başarılı sonuç alıyorsunuz.

Şimdi gelin adım adım bu yöntemi nasıl uygulamanız gerektiğine beraber bakalım:

 1. Telefonunuzu root edin: Eğer android cihazınız root’lu değilse bu cihazınızı root’layın. Ancak unutmayın ki bütün Android cihazlar root işlemine uygun olmayabilir. Bu nedenle root işlemine uygun bir telefon veya tablet kullanmanız gerekiyor. Root işlemini yapmanızın yanında kullanacağınız cihazın Broadcom bcm4329 veya bcm4330 kablosuz yonga setine sahip olması gerekiyor. Elinizdeki cihazın özelliklerini araştırarak root işlemine uygun olup olmadığına bakabilirsiniz. Kullanacağınız cihazı root’ladıktan sonra bir sonraki adıma geçebiliriz.
 2. Cihazınıza Bcmon uygulamasını indirin ve kurun: Bu yazılımı, rootladığınız android cihazınıza indirerek, Broadcom yonga seti içerisinde bulunan “İzleme Modu”nu etkinleştirmiş ve PIN kodunu çözme şanısınız oluyor. Ayrıca unutmayın ki bu APK dosyasını cihazınıza kurabilmeniz için Güvenlik ayarları menüsününden “bilinmeyen kaynaklardan kuruluma izin ver” seçeneğini işaretleyerek izin vermiş olmanız gerekiyor. Gereken izni vererek uygulama kurulumunu gerçekleştirin.
 3. Bcmon uygulamasını açın: Gereken kurulum işlemini yaptıktan sonra ise uygulamayı açın ve açılış esnasında da eğer ek yazılım ve araçların indirilmesi için izin isterse gereken izinleri vererek uygulamayı çalışır duruma getirin. Sonrasında ise “Enable Monitor Mode” yani “İzleme Modunu Etkinleştir” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu işlem sırasında beklenmeyen bir biçimde uygulama kendi kendine kapanırsa uygulamayı tekrar açarak bir daha deneyin. Eğer bu uygulamanın kendiliğinden kapanması arka arkaya üç kez gerçekleşirse cihazınız biraz eski ve uygulamayı desteklemiyor olabilir.
 4. Reaver uygulamasını çalıştırın: Bcmon uygulamasında izleme modunu etkinleştirdikten sonra ise Reaver uygulamasını da çalıştırın. Bu uygulamayı bazı geliştirici forum sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ise otomatik olarak hali hazırda bağlanabileceğiniz wireless internet erişim noktalarını araştırmaya başlıyor. Burada, kendi internet erişim noktanız ekranda göründüğü zaman bu erişim noktasının üzerine tıklayın.
 5. Ayarlarınızı doğrulayın: Ardından, uygulamanın doğru bir şekilde çalıştığından emin olmak ve gerekli işlemleri yapabilmesi için ayarlar bölümündeki “Automatic advanced settings” yani “Otomatik gelişmiş ayarlar” kutusunu işaretleyerek gerekli izinleri verdiğinizi kontrol edin.
 6. Wifi Şifre Kırma işlemini başlatın: Son olarak ise “Reaver Settings” menüsünün altında yer alan “Start attack” yani “Saldırıyı başlat” butonuna basmanız gerekiyor. Buradan sonra yeni açılacak olan ekranda uygulama içerisinde devam eden işlemleri görebilirsiniz. Bu işlemler, şifrenizin zorluk seviyesine göre 2 ile 10 saat arasında sürebilir. Ancak gerekli işlemler tamamlandıktan sonra ise wifi şifreniz ekranda görülüyor.

Programsız Olarak Wifi Şifresi Kırma

Az önce bazı programlar kullanarak wifi şifresi kırma yöntemlerine baktık. Ancak kimimiz de “Programsız olarak wifi şifresi kırmak mümkün oluyor mu?” sorusunu da sorabiliriz. Cevabı merak ediyorsanız, programsız wifi şifresi kırmak mümkündür ancak her zaman dediğimiz gibi bu yöntemleri sadece ve sadece şifresini unuttuğunuz ya da deneme amaçlı kendi wifiniz üzerinde kullanın.

Bu şekilde yapılan programsız yönteme “Sosyal mühendislik” adı veriliyor. Yani bir nevi modemi kandırarak şifresini öğrenme işlemi oluyor. Bunun için de şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 1. İlk önce elektronik cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gidin.
 2. Ayarlar içerisindeki “Kablosuz ve Ağlar” ayarlarını içerisindeki “Wi-Fi ayarları”na tıklayın.
 3. Açılacak olan ayarların sağ üst tarafında yer alan “üç nokta” simgesine tıklayın.
 4. Burada açılacak olan seçenekler arasından “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 5. Yeni açılacak olan ayarlar penceresindeki “WPS Push Düğmesi” yazan seçeneği seçin.
 6. Sonrasında ise şifresini öğrenmek istediğiniz modemin arkasında yer alan “WPS düğmesi”ne basılı tutun.
 7. Burada cihazınız otomatik olarak modeme bağlanacak ve ekranda şifreyi görebileceksiniz.

Ayrıca bakınız:

Fatih WiFi Şifresi – Güncel Fatih İnternet Şifresi

KYK İnternet Şifresi Alma ve Değiştirme

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.