kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Halkbilim 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Halkbilim 2019 taban puanları kaç puanlara düşmüştür, halkbilim 2019 başarı sıralamaları kaç binlerdedir, 2019 halkbilim başarı sıralamaları ve taban puanları hangi biçimde belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre halkbilim bölümü en küçük ve en büyük kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı adını taşıyan üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer bulur. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan halkbilim 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuza yazımızın alt kısmından göz atabilirsiniz.

HALKBİLİM 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Halkbilim bölümüne bilinen en küçük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen adayın puanı 295,25122 ve sıralaması ise 244006 olarak ortaya çıkmıştır. Adaylar eğer halkbilim bölümüne bir üniversitede yerleşmek istiyorlarsa en azından sözel puan türünden bu puan veya sıralama yakınında bir puan veya sıralama elde etmelidir diyebiliriz.

HALKBİLİM BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ANKARA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Dil ve Tarih Coğrafya Fak. Halkbilim      SÖZ 244006 295,25122

*Listemizde yer alan halkbilim bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olması halinde bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi internet sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, halkbilim bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konularda bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONRASINDA ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanları dosyasını incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU OLUŞAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamaları dosyasını incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU OLUŞAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Listelerdeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.