kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Hemşire KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Hemşire atama taban puanları 2020/8 kaçta kapatmıştır, KPSS 2020/8 sağlık bakanlığı merkezi ataması içinde lisans hemşire atamalarına göre en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, hemşirelik mesleğine en küçük puan ile atanan aday ve en büyük puan ile atanan aday hangi illere atanmıştır gibi soruların cevaplarına ve KPSS 2020/8 hemşire atama puanları listesine yazımızın içinden ulaşabilirsiniz.

Hemşire KPSS 2020/8 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmayı düşünen adaylar için en kolay yöntemlerden birisi merkezi atamalardır. Merkezi atamalarda mülakat gibi, ek sınavlar gibi detaylar bulunmadığı için adaylar yeterli bir puan almaları halinde açılan kadrolara atanabilirler. Sağlık Bakanlığı da personel alımını çoğunlukla bu tip merkezi atamalar ile gerçekleştirmektedir.

2020 içinde Sağlık Bakanlığı bu anlamda birkaç alıma çıktı, bunda covid-19’un da payı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Genelde her bir alımda daha fazla kadro açılıyorken bu sene arada personel ihtiyacı doğduğu için küçük çaplı bir alım da söz konusu oldu. 2020/8 merkezi ataması işte böyle bir atama olarak karşımıza çıktı. Bizler de her atamada olduğu gibi az veya çok fark etmeksizin sizlere fikir vermesi amacıyla atama puanlarını derlemeye çalıştık. KPSS 2020/8 hemşire atama taban puanları listesini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2020/8 HEMŞİRE LİSANS ATAMA TABAN PUANLARI

Hemşirelik mesleğine 2020/8 atamaları içinde en düşük puan ile yerleşen adayın puanı 64,484 olarak karşımıza çıkarken en büyük puan ile yerleşen adayın puanı 85,848 olarak ortaya çıkmıştır.

Yine KPSS 2020/8 merkezi ataması içinde en küçük puan ile yerleşen aday İstanbul iline atanırken en büyük puan ile yerleşen adayın ataması yine İstanbul iline yapılmıştır.

Hemşire KPSS 2020/8 atama taban puanları tablosu aşağıdaki gibidir.

<div></div>

kpss 2020 8 hemsire atama taban puanlari

<div></div>

Atama puanları, KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda destek almak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*  Yazımızda yer alan hemşire KPSS 2020/8 atama taban puanları verileri ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

<div></div>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.