kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

İktisadi ve İdari Programlar 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İktisadi ve idari programlar 2019 taban puanları kaçtır, iktisadi ve idari programlar 2019 başarı sıralamaları kaç binlerde, 2019 iktisadi ve idari programlar başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem sonucu ortaya çıkmaktadır, 2018 yerleştirmelerine göre iktisadi ve idari programlar bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza bakabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler yapılır ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan iktisadi ve idari programlar 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuzu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAMLAR 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İktisadi ve idari programlar bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen bireyin puanı 221,38448 ve sıralaması ise 696465 olarak ortaya çıkmıştır. İktisadi ve idari programlar bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 367,54725 ve sıralaması ise 47655 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer iktisadi ve idari programlar bölümüne bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından eşit ağırlık puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya yakınlarında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAMLAR BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sosyal ve Beşeri Bilimler Fak. İktisadi ve İdari Programlar  İNG.  Burslu    EA 47655 367,54725
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sosyal ve Beşeri Bilimler Fak. İktisadi ve İdari Programlar  İNG.  %75 İnd.    EA 696465 221,38448
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sosyal ve Beşeri Bilimler Fak. İktisadi ve İdari Programlar  İNG.  %50 İnd.    EA

*Listemizde yer alan iktisadi ve idari programlar bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi web sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, iktisadi ve idari programlar bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konular üzerine bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal verileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanlarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonucunda yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Sıralama Listelerindeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.