kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Hakim ve Savcı Maaşları 2023 Ne Kadar?

2023 yılı içerisinde hakim ve savcılar ile bu meslekten sayılan personellerin Ocak 2023 tarihi itibariyle alacakları zamlı maaşların miktarı ne kadardır? Hakim ve Savcı Maaşları 2023 Ne Kadar? Güncel 2023 Hakim Maaşları Güncel 2023 Savcı Maaşları Ne Kadar?

A+
A-

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen hakim ve savcılar ile bu meslekten sayılan personellerin maaşı 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olan %5,69’luk zamdan etkilenmiş ve artmıştır. Ayrıca 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari geçim indirimi artışı ile de bir miktar daha yükselecektir.

Hakim ve savcı maaşları

Hakim ve savcılar ile bu meslekten sayılanlar ilk zamlı maaşlarını 15 Ocak 2023 tarihinde alacaklar. Ve maaş zammı nedeniyle de 1 ile 14 Ocak arasına ait maaş farkı ödemesi de yapılacak.

Bu kapsamda hakim ve savılar ile bu melekten sayılanların 14 günlük zamlı maaş farkları ile zamlı 15 Ocak maaşlarının ne kadar olacağını aşağıdaki tabloda listeledik.

NOT: Belirtmek gerekir ki ilgili personellerin evli olup olmamasına, çocuk sahibi olup olmamasına bağlı olarak maaşları değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca yabancı dil tazminatı ve zorunlu bireysel emeklilik sigortası da göz ardı edilmiştir.

1. Derece Hakim ve Savcıların Maaşı Ne Kadar?

Polis hakime ceza yazabilir mi?

Yargıtay, trafik kurallarını ihlal eden hakim ve savcılara polisin ceza kesemeyeceğini, yaptırımın sadece yargı tarafından uygulanabileceğini açıkladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.