İnşaat Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​İnşaat mühendisliği mezunlarının atanabildiği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puanlarda kaldı, inşaat mühendisliği bölümü mezunlarının ataması yapılan kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç taneydi, KPSS 2019/1 inşaat mühendisi atama taban puanları hangi durumdadır, inşaat mühendisliği atamaları merkezi atama içindeki hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kadro bulunuyordu, bu kod dışında inşaat mühendisliği mezunları hangi kontenjanlara yerleşebilir gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

08.10.2019
A+
A-

Herhangi bir eğitim-öğretim kurumu mezunu birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan kendi mezun olduğu bölüme bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya mülakat ile alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma şansını yakalayabilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları inşaat mühendisliği bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 inşaat mühendisliği atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

İnşaat mühendisliği mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilirler. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kadrolara aitken diğeri ise inşaat mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4669 nitelik kodlu kadrolara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında inşaat mühendisliği mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 90 kontenjan vardı. Bu 90 kontenjanın 79’u 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kontenjanlara aitken diğer 11 kontenjan ise 4669 kodlu inşaat mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının mühendis olarak atanma hakkı elde ettiği kontenjanlara aitti.

Bu kontenjanlara atamalar gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda inşaat mühendisliği mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en küçük puanın 91,570 olduğu, yine inşaat mühendisliği mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en büyük puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir. İnşaat mühendisliği mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kontenjanların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, inşaat mühendisliği bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 insaat muhendisligi atama taban puanlari

Mezun olduğunuz inşaat mühendisliği bölümünün en son yıl kaç taban puan ile kapattığını öğrenmek için ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 inşaat mühendisliği atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

** Açılan kadrolara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için:

KPSS MERKEZİ ATAMALAR ÖZEL KOŞUL NİTELİK KODLARI

İnşaat mühendisliği bölümü ve diğer tüm lisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA LİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca lisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA LİSANS KADROLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.