KPSS Taban Puanları

Uluslararası Ticaret KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli seçme sınavı 2018/2 merkezi ataması ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından gerçekleştirildi ve kamu personeli adayı olan bireylerin bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, uluslararası ticaret mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait uluslararası ticaret KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 ULUSLARARASI TİCARET ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla uluslararası ticaret bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da uluslararası ticaret ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4466 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde uluslararası ticaret mezunlarının tercih edebileceği toplam 121 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 1 kontenjan ise uluslararası ticaret ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4466 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan uluslararası ticaret KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Türkiye Vagon Sanayii A..Ş. Genel Müdürlüğü’ne (Memur) (Sakarya) ait olduğu ve 85,256 puan ile kapattığı görünmektedir. Uluslararası ticaret mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak uluslararası ticaret bölümü mezunlarının en düşük puanın yakınlarında bir puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşebilmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, uluslararası ticaret mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve uluslararası ticaret KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılacak bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

** Uluslararası ticaret atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile merkezi atama için ayrılmış olan kadroları kapsayan listeye BURADAN göz gezdirebilir ve nitelik kodlarına da göz atmak için BURADAN ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.

kpss 2018 2 uluslararasi ticaret atama taban puanlari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu