kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İstatistik KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

İstatistik bölümü mezunları kaç puan ile merkezi atamalarda atanabilir, KPSS 2018/1 içindeki istatistik atama taban puanları nasıldır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstatistik bölümü mezunları kaç puan ile merkezi atamalarda atanabilir, KPSS 2018/1 içindeki istatistik atama taban puanları nasıldır,istatistik bölümü mezunlarına özel olarak kaç kontenjan ayrılmıştır, istatistik mezunlarının toplam başvuru yapabileceği kadro sayısı kaçtır, istatistik bölümü mezunları için 2018/1 içinde puanlar en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır sorularının cevapları ile istatistik KPSS 2018/1 atama taban puanları listemize yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Hangi bölüm mezunu olursa olsun hemen hemen her birey kendisi için rahat bir meslek, yaptığı iş karşılığında hayatını refah içinde yaşayacak kadar para istemektedir. Bu noktada devlet memurluğu yani kamu da personel olmak herkese cazip gelmektedir fakat memur olmak için ne yapmak gerekmektedir?

Bunu isteyen bireyler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmelidirler ve yeterli puanları almalıdırlar. İşte bizler puanınızın yeterliliğini anlamanız için sizlere mezunu olduğunuz bölümün merkezi atamalardaki taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz. KPSS Taban Puanları

İSTATİSTİK KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Bir lisans mezunu adayın merkezi atamalarda yerleşeceği iki kadro modeli bulunmaktadır. Bunlardan biri hiçbir lisans mezunu için değişmeyen 4001 kodu ile başvurulan kadrolar iken diğeri ise yazımızda değineceğimiz istatistik bölümü ve türevlerine özel olarak atama yapılması sağlayan 4525 koduna sahip kadrolardır.

4001 kodu ile 2018/1 içinde toplam 14 kadroya başvurulabilmekteydi, 4525 kodu ile ise bu sayı 17 olarak karşımıza çıkmaktaydı. Yani KPSS 2018/1 merkezi atamalarında istatistik mezunları için 31 kontenjan bulunmaktaydı.

Bahsedilen kontenjanlara yerleşmede kullanılan en küçük puan 85,243 iken en yüksek puan ise 91,998 olarak belirlenmiştir.

İstatistik bölümü atamalarının önceki alımda kaç puanlar ile kapandığını öğrenmek ve karşılaştırma yapmak için hazırladığımız YAZIYA da göz atabilirsiniz.

*Veriler ve bilgiler ÖSYM’nin yayımladıklarından derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde bu kurumun yapacağı duyuru esas alınmalıdır.

5179 1 d99b3731649e242bc381dc04e97fc3ba

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.