kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kamu İşçilerinin 2021 İlave Tediye Tarihleri Ne Zaman?

Kamu İşçilerinin 2021 İlave Tediye Tarihleri Ne Zaman? 2021 Kamu İşçilerinin İlave Tediye Tarihleri Nedir? İlave Tediyeden Kimler Yararlanıyor? Kimlere Ödenir?

A+
A-

Devlet bünyesinde yalnızca memurlar değil işçiler de istihdam edilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen binlerce kamu işçisi bulunur. Bu işçilerin de pek çok özlük hakkı vardır. Bunlardan biri de ilave tediyedir. Tediye para ya da benzeri değerde bir şey verme, ödeme yapma anlamına gelmektedir. Peki kamu işçilerinin 2021 ilave tediye tarihleri ne zaman?

2021 Kamu İşçilerinin İlave Tediye Tarihleri

Devlet bünyesinde istihdam edilen kamu işçilerine verilecek ilave tediyenin ilk yarısı 29 Ocak 2021 tarihinde verilecek. Tediyenin ikinci yarısı ise 11 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile bu ödeme tarihleri belirlendi. Buna göre Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılmasına İlişkin 6772 sayılı Kanun kapsamında giren kurumlarda çalışan işçilere 2021 yılında ilave tediye yapılacak tarihler tespit edildi. kamu haber

Yayımlanan 3348 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile bu yıl ilave tediyenin birinci yarısı 29 Ocak 2021 tarihinde, diğer yarısı ise 11 Mayıs 2021 tarihinde ödenecek. Maden işletmelerinde çalışanlara da ödeme 24 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

İlave Tediyeden Kimler Yararlanıyor? Kimlere Ödenir?

  • Umumi, mülhak ve hususi bütçeli dairelerle mütedavil sermayeli müesseseler
  • Sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan şirket ve kurumlar
  • Belediyeler ve bağlı teşekküller
  • 3460 ve 3659 sayılı kanunların şümulüne girek iktisadi devlet teşekkülleri ve diğer bilcümle kurum, banka, ortaklık ve müesseselerinde müstahdem olanlardan İş Kanunun şümulüne giren veya girmeyen yerlerde çalışan ve İş Kanunun muaddel birinci maddesindeki tarife göre işçi olan kişilere ödeme sistemleri fark etmeksizinher yıl için birer aylık istihkakları kapsamında ilave tediye ödenir.

ilave tediye

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.