kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

KGK Uzman Yardımcılığı Alımı Taban Puanları 2019

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2019 yılında toplam 13 kişilik Uzman Yardımcılığı alımı yapacak. Sınav ne zaman? Sınav başvuru taban puanları kaç? Detaylar haberimizde.

A+
A-

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ya da kısa adı ile KGK; 2019 yılında toplam olarak 13 uzman yardımcısı alacağını ilan etmiştir. KGK Uzman Yardımcılığı alım şartları neler? Hangi puan türleri ile başvuruda bulunuldu? 2019 Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına girecek adayların taban puanları kaç oldu? Yazılı sınav ne zaman? Tüm bu detayları haberimizde bulabilirsiniz. Kamu Haber

2019 Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı Başvuruları

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2019 yılında gerçekleştireceği toplam 13 kişilik uzman yardımcısı alımı için başvuruları 7 Ekim 2019 tarihi ile 21 Ekim 2019 tarihi arasında kabul etti.

Uzman Yardımcılığı alımı için başvuruda bulunacak olan adayların üniversitelerin;

Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler veya Siyasal Bilgiler fakültelerinden veya İstatistik bölümünden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. 13 kişilik kadronun 11 kişilik kısmı birinci gruba, 2 kişilik kısmı ikinci gruba ayrılmıştır.

Adayların alıma başvuruda bulunabilmeleri için, 

-Birinci gruptan mezun iseler; KPSS P48, KPSS P47, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P18, KPSS P17 veya KPSS P1 puan türünden, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 veya 2019 yılında gerçekleştirilen KPSS A Grubu sınavında en az 80 puan almış olmaları,

-İkinci gruptan mezun iseler; KPSS P12 puan türünden, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 veya 2019 yılında gerçekleştirilen KPSS A Grubu sınavında en az 80 puan almış olmaları,

gerekmektedir.

2019 Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavına Kaç Kişi Katılacak?

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından gerçekleştirilecek Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına iki grup için ayrı ayrı belirlenmek üzere, mesleğe alınacak aday sayısının toplam 20 katı kadar aday katılabilecektir. Yani birinci grup için 220, ikinci grup için 40 aday yazılı sınava katılma hakkına sahip olacaklardır.

2019 Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavı Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2019 Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı yazılı sınavı 7 Aralık 2019 ile 8 Aralık 2019 tarihlerinde Klasik usulde Ankara’da gerçekleştirilecek.

kgk bina 1

2019 Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı Taban Puanları

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına girmeye hak kazanmış olan adaylardan, birinci grup için katılmaya hak kazanmış 220. adayın puanı; 90,24007, ikinci grup için katılmaya hak kazanmış 40. adayın puanı; 87,57361 olarak gerçekleşmiştir.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına birinci gruptan katılmaya hak kazanan adayların listesini incelemek için; Tıklayınız!

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına ikinci gruptan katılmaya hak kazanan adayların listesini incelemek için; Tıklayınız!

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı mesleğinin ne olduğu, meslek mensuplarının ne iş yaptığı ve ne kadar maaş alıyor olduklarını aşağıda yer alan yönlendirme ile ulaşabileceğiniz MESLEK TANITIM yazımızda detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz;

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.