kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kuyumculuk ve mücevher tasarımı 2019 taban puanları kaç puanlara gelmiştir, kuyumculuk ve mücevherat tasarımı 2019 başarı sıralamaları rakamları nasıldır, 2019 kuyumculuk ve mücevher tasarımı başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem ile belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar veya sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda ilgili bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre belirlenen ve ÖSYM tarafından 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan kuyumculuk ve mücevher tasarımı 2019 başarı sıralamaları ve taban puanları tablomuzu yazımızın içinde bulabilirsiniz.

KUYUMCULUK VE MÜCEVHERAT TASARIMI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümüne en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri sonucuna göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Kuyumculuk ve mücevherat tasarımı bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük taban puan ve o taban puanın sıralaması ile yerleşen adayın ise puanı 233,65601 ve sıralaması ise 594229 olarak ortaya çıkmıştır. Adaylar eğer kuyumculuk ve mücevher/mücevharat tasarımı bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise bu bilgiler ışığında hareket etmelidirler.

KUYUMCULUK VE MÜCEVHER TASARIMI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
MARMARA ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Uy Bil. Y.O. Kuyumculuk ve Mücevherat Tas.      EA 594229 233,65601
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Sanat ve Tas. Fak. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı  M.T.O.K.     EA Dolmadı Dolmadı
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Sanat ve Tas. Fak. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı      EA Dolmadı Dolmadı

*Listemizde yer alan kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi internet sitelerini takip etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Üniversiteyi ilgilendiren her konuda (puanlar, bölümler, yerleştirmeler, sınavlar), kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü hakkında veya diğer konularda merak ettiklerinizi sormak veya kariyer planlamanız hakkında destek almak için tecrübeli üyelerin ve yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

► 2018 YKS YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLERİ

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin taban puanları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin başarı sıralamaları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Listelerde bulunan kısaltmalar

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

SAY: Sayısal

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.