kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Lastik ve Plastik Teknolojisi 2017 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Lastik ve plastik teknolojisi bölümüne girmek için alınması gereken en küçük puan kaçtır, lastik ve plastik teknolojisi 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Lastik ve plastik teknolojisi bölümüne girmek için alınması gereken en küçük puan kaçtır, lastik ve plastik teknolojisi 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, lastik ve plastik teknolojisi başarı sıralamaları ne durumdadır, lastik ve plastik teknolojisine hangi puan türü ile girilmektedir, lastik ve plastik teknolojisi bölümünün en yüksek taban puanı kaçtır, lastik ve plastik teknolojisi bölümü kaç yıl eğitim vermektedir gibi sorulara hazırladığımız cevaplara göz atmak için yazımıza bakabilirsiniz.

Üniversite sınav sisteminin değişimi ile üniversite tercihleri ile ilgili de değişiklikler oldu. Bunlardan en önemlisi de ön lisans programları ile ilgili gibi görünüyor. Ön lisans programları daha önceki yıllarda YGS puan türü ile tercih edilirken yapılan değişiklik ile YGS’nin yerini TYT’nin alacağı düşünülmektedir.

Bu değişiklikler konusunda yol gösterici olabilmesi için size bu yazıları ve taban puanlar listelerini oluşturmaya çalışıyoruz.

LASTİK VE PLASTİK TEKNOLOJİSİ 2017 2018 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

İki yıllık eğitim süresine sahip bir ön lisans programı olan lastik ve plastik teknolojisini ortalama bir üniversitede tercih edebilmek için girilmesi gereken sıralama ortalama olarak 990 bin olarak görünmektedir.

Bölümü kazanmada kullanılan en küçük puan 169,04788’dir. Yine bu bölümü kazanmak için kullanılan en yüksek taban puan ise 216,42564’tür. Bu arada bir puan alan aday bu bölümü kazanabilir.

Lastik ve plastik teknolojisi 2017 2018 taban puanlarına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı  En Düşük Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Lastik ve Plastik Teknolojisi 216,42564
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Lastik ve Plastik Teknolojisi 199,71813
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Lastik ve Plastik Teknolojisi 169,04788
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.