kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2020

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 2020 yılı uzman yardımcılığı alım ilanı yayınlandı. Başvurular ne zaman? Başvuru şartları neler? Kaç kişi alınacak? Detaylar haberimizde.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 2020 yılı Uzman Yardımcılığı alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan bu ilana göre 2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı başvuruları ne zaman yapılacak? 2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru koşulları nelerdir? 2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı kaç kişilik olacak? Başvuruları hangi KPSS puan türleri ile yapılabilecek? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Hangi Tarihlerde Gerçekleştirilecek?

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylardan başvuru şartlarını taşıyanlar başvurularını 7 Aralık 2020 tarihinden 18 Aralık 2020 tarihine kadar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde elektronik olarak gerçekleştirebilirler.

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle devlet memuru olmaları için gerekli olan genel şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte adayların 2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımının gerçekleştirildiği 2020 senesinin birinci günü itibariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaları, aşağıda detaylarını belirteceğimiz alanlardan mezun durumda bulunmaları gerekmektedir.

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda adayların kullanacakları puan türlerinin 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS oturumlarından ya da 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS oturumlarından alınmış olması yani geçerliliğinin devam ediyor olması gerekmektedir.

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunan adaylardan alanlara göre farklı değerlendirilmek üzere mesleğe alınacak olan aday sayısının dört katı kadarı İdare tarafından düzenlenecek olan sözlü mülakatlara katılma hakkı elde edecektir.

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı sınavının düzenleneceği tarih başvuruların sona ermesinden sonra en geç 10 gün içerisinde idarenin internet sitesi üzeirnden, sınava katılma hakkı kazanmış olan adaylara dair liste ile birlikte açıklanacaktır.

ozellestirme bina

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Hangi Alanlar İçin Kaç Kişilik? Hangi KPSS Puan Türleri Kullanılacak?

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına aşağıda yer alan tablodaki sayıda aday alınacak ve tabloda yer alan KPSS puan türleri başvurularda kullanılacaktır. Adayların başvuru puanlarının en az 80 olması şarttır. 2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı toplam on kişilik olacaktır ve dağılımı aşağıdaki gibidir.

Alım Yapılacak Alan Alım Sayısı KPSS Puan Türü
İİBF/SBF ve dengi fakültelerin bölümleri ile Hukuk Fakültesi 8 kişi KPSS P4
KPSS P24
KPSS P14
KPSS P22
Şehir ve Bölge Planlama alanı 2 kişi KPSS P3

2020 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına dair tüm detayları, mülakat sınav konularını incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ görmek için Tıklayınız!

2020 Özelleştirme Uzman Yardımcılığı alım sürecini takip etmek ve önceki alımlara dair detaylı bilgiler edinmek için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.