Patolojik Anatomi Teknikeri KPSS 2018/5 Atama Taban Puanları

Patalojik anatomi teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kadro ayrılmıştır, patalojik anatomi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçla kapanmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

08.07.2018
A+
A-

Patalojik anatomi teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kadro ayrılmıştır, patalojik anatomi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçla kapanmıştır, KPSS 2018/5 atamalarına göre patalojik anatomi teknikerliğine yerleşmek isteyen bir adayın alması gereken en küçük taban puan ve yerleşmede kullanılan en büyük taban puan kaçtır, KPSS 2018/5 atamalarında toplamda kaç adet kontenjan bulunmaktadır, sağlık teknikeri olarak patalojik anatomi alanına başvuracak adaylar hangi bölüm mezunu olmalıdır gibi soruların cevaplarını ve alanların atama taban puanlarının tablolarını sizin için derlemeye çalıştık.

2018/5 KPSS merkezi yerleştirmelerinde sağlık alanında istihdam edilmek üzere 18.000 sözleşmeli personel kontenjanı bulunmaktaydı.Yazımızı hazırladığımız dönemden yaklaşık birkaç hafta önce bu yerleştirmelerin sonuçları belli oldu.

Yukarıda değindiğimiz gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sağlık mezunları için açtığı kontenjanlar her sene belli dönemlerde yayımlanmaktadır. Bu kadrolara yerleşmede ilgili bölüm mezunları KPSS’den aldıkları puanlar ile tercih yapabilmektedir. Bu atamalar merkezi yerleştirmelerle yapılmaktadır ve KPSS 2018/3, KPSS 2018/6, KPSS 2018/7 gibi merkezi yerleştirmeler olarak gerçekleşmektedir. Biz sizlere daha sonraki yerleştirmelerde fikir vermesi için bu yerleştirmelerde ortaya çıkan alanların atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

PATALOJİK ANATOMİ TEKNİKERİ KPSS 2018/5 ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık teknikerliğinin dallarından biri olan patalojik anatomi teknikerliği de açılan 18.000 kadro içinde yerini alan mesleklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kontenjanlar içinde patalojik anatomi teknikeri olarak görev yapacak olan adaylara ayrılan toplam kontenjan sayısı Türkiye genelinde 56 olarak belirlenmiştir.

Bu kadrolara yerleşmede kullanılan en büyük taban puan 83,92630 ile Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aittir.Kadrolara yerleşmede kullanılan en küçük taban puan ise 79,66836 olarak belirlenmiştir. Bu puan da T.C. Sb. Sbü. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aittir.

Patalojik anatomi teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar patoloji laboratuvar ve patoloji laboratuvar teknikleri bölümlerinden mezun olmalıdırlar.

*Bu konularda yapılacak herhangi değişiklikte Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yapacağı bir duyuru önem taşımaktadır. Bu konular ile ilgili olarak ÖSYM’nin sitesindeki duyuruları dikkate almanız gerekmektedir. Zaman zaman web sitesini ziyaret ederek duyulara göz atmanızda fayda vardır.

Patalojik anatomi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları listesine ait tablomuzun görseli incelemeniz için aşağıya bırakılmıştır.

ÖSYM’nin sınavları, sağlık atamaları, sağlık bölümleri, sağlık meslek grupları ve bunlar gibi konularda merak ettiklerinizi sorarak paylaşımlarda bulunabileceğiniz Forum sayfamıza göz atabilirsiniz.Forum sayfamıza BURADAN yönlendirileceksiniz.

4952 1 dc6d7d584c9e5484394594ee17fce73b

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.