Psikolog KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Psikolog atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaçta kalmıştır, psikoloji atama taban puanları içindeki en düşük ve en büyük taban puanları kaçtır, psikolog mesleğine 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştır gibi soruların cevaplarına ve psikolog 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline yazımızdan ulaşabilirsiniz.

27.09.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen neredeyse her memur adayı KPSS adını taşıyan sınava girmeli ve yerleşmelerine yeterli olacak puanlar almalıdırlar. Bu yerleştirmeye yetecek puanlar mezun olunan bölüm ve açılan kadro sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bizler de sizlere yol göstermesi amacıyla bölümler için merkezi atamalar sonucu gerçekleşen yerleştirmelerin atama taban puanları listelerini toplamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere psikolog KPSS 2019/4 atama taban puanlarına dair bilgiler vereceğiz.

KPSS 2019/4 PSİKOLOG, PSİKOLOJİ ATAMA TABAN PUANLARI

Psikolog mesleğine merkezi atamada yerleşebilmek için adayların Psikoloji mezunu olmaları gerekmektedir.

Psikoloji 2019/4 merkezi atama yerleştirmelerinde yerleşen adayların puanları incelendiğinde ortaya çıkan tabloya göre psikolog mesleğine yerleştirmede kullanılan en küçük taban puan 87,681 iken en büyük taban puan ise 96,701 olarak karşımıza çıkmıştır.

Psikolog mesleğine atamalarda ortaya çıkan puanların atandığı şehirler ise en küçük puan için Kars iken psikolog mezunlarının en büyük taban puan ile de Kocaeli kadrosuna atandığı görülmektedir.

<div></div>

Psikolog mesleğine atamalarda kullanılan kod 4131 olarak belirlenmiştir. Bu kod ile psikolog mesleğine KPSS 2019/4 merkezi atamasında ayrılan kontenjan sayısı 170 olarak belirlenmiştir.

Psikolog KPSS 2019/4 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 psikolog atama puanlari

2019 1 kpss psikolog atama taban puanlari

Mezun olduğunuz bölüm en son sene kaç taban puan ile kapattı öğrenmek için:

<div></div>

Psikoloji bölümü, merkezi atamalar, ilan ile alımlar ve bunlar gibi KPSS’yi ve meslek sahibi olmayı ilgilendiren tüm konularda forum sayfalarımızı ziyaret ederek paylaşımda bulunabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ve orada bulunan kılavuzlardan derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Lisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 taban puanlarını incelemek için:

KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA LİSANS TABAN PUANLARI

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.