kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Görsel Sanatlar 2019 Taban Puanları

DGS görsel sanatlar taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile görsel sanatlar bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS görsel sanatlar kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS görsel sanatlar puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük görsel sanatlar taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS görsel sanatlar 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GÖRSEL SANATLAR TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan görsel sanatlar bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki görsel sanatlar bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların görsel sanatlar bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek görsel sanatlar kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS görsel sanatlar kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan görsel sanatlar puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde görsel sanatlar bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 249,67524 ile Işık Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük görsel sanatlar bölümü taban puanı ise 273,29294’tür ve bu puan ile yerleştirme de Işık Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile görsel sanatlar bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, görsel sanatlar bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen görsel sanatlar bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya görsel sanatlar bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6070 1 75b502d46a4d419f2095ca04e1772e1a

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.