kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2017 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sağlık turizmi işletmeciliği bölümü en yüksek taban puanı kaçta kalmıştır, sağlık turizmi işletmeciliği 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık turizmi işletmeciliği bölümü en yüksek taban puanı kaçta kalmıştır, sağlık turizmi işletmeciliği 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, ortalama bir üniversitede sağlık turizmi işletmeciliği okumak için kaç bine girmek gerekir, sağlık turizmi işletmeciliği bölümü kaç senelik bir programdır, sağlık turizmi işletmeciliği bölümüne girmek için hangi puan türünden yeterli puanı almak gerekir, sağlık turizmi işletmeciliği en küçük taban puanı kaçtır gibi merak edilen sorulara cevaplar aradığımız yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Üniversiteye giriş sınavlarına girmek adaylar için geleceklerini belirlemelerinde atacakları adımlardan biridir. Bu adımdan daha fazla önem taşıyan bir başka adım ise üniversite bölümü tercih etmektir. Çünkü bu bir kişinin geleceğini doğrudan etkilemektedir. Bölüm tercihi yapmak için adayların merak ettiği sorulardan biri aldığım puan x bölümüne yeter mi sorusudur. Bu soruya cevap vermeyi kolaylaştırmak için bu yazıları ve taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

SAĞLIK TURİZMİ İŞLETMECİLİĞİ 2017 2018 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

Sağlık turizmi işletmeciliği bölümü 2 senelik bir ön lisans programıdır. Bu bölüme girebilmek için adayların önceden YGS’den yeterli puanı alması gerekmekteydi. Yenilenen sistem ile TYT puan türlerinden bu bölüm ile ilişkili olandan yeterli puanı almak gerecek gibi duruyor.

Sağlık turizmi işletmeciliği bölümünü ortalama bir üniversitede okumak için adayın yine ilgili TYT puan sıralamasında ilk 650 bine girmesi gerekmektedir. Taban Puanları

Bölüme girmede kullanılan en yüksek taban puan 195,96763, en düşük taban puan ise 191,51265 olarak belirlenmiştir. Bu puan aralığında bir puan almak da adayların bu bölüme yerleşmesini sağlayacaktır.

Üniversitelerde okutulan sağlık turizmi işletmeciliği 20172018 taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
HARRAN ÜNİVERSİTESİ (ŞANLIURFA) Sağlık Turizmi İşletmeciliği 195,96763
KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ (NEVŞEHİR) Sağlık Turizmi İşletmeciliği (Tam Burslu) 195,67760
KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ (NEVŞEHİR) Sağlık Turizmi İşletmeciliği (%50 Burslu) 191,51265
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.