kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

TS Bölümleri Taban Puanları 2018

TS bölümleri 2018 taban puanları kaçla kapatmıştır, TS bölümleri olarak adlandırılan bölümler hangi bölümlerdir gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TS bölümleri 2018 taban puanları kaçla kapatmıştır, TS bölümleri olarak adlandırılan bölümler hangi bölümlerdir, 2018 TS bölümleri ve taban puanları listeleri nasıldır, üniversitelerde tercih edilebilecek kaç tane TS bölümü vardır, TS bölümleri olarak adlandırılan sözel bölümler hangi puan türleri ile tercih edilebilir, TS bölümlerini kimler tercih edebilir, TS bölümlerinde 2 yıllık ve 4 yıllık ayrımı var mıdır, 2 yıllık ve 4 yıllık TS bölümleri nelerdir ve bunların 2018 taban puanları nasıldır gibi soruların cevaplarına ve TS bölümlerinin 2018 taban puanlarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Üniversite sınavları sonrasında adayları ilgilendiren en önemli konu puan ve tercih ilişkisidir. Aldığım puan istediğim bölüme ya da herhangi bir bölüme yeter mi, aldığım puan ile nerelere yerleşebilirim gibi soruların cevapları bölümlerin taban puanlarını bilmekten geçmektedir. Biz bu yüzden sizlere taban puanları listelerini hazırlamaya çabalıyoruz.

TS BÖLÜMLERİ TABAN PUANLARI 2018

TS bölümleri dediğimiz bölümler üniversitelerin sözel ağırlıklı programlarıdır. Temelde bu tarz bölümler için 2 yıllık ve 4 yıllık ayrımı mevcuttur fakat yenilenen sistemde 4 yıllık TS bölümlerini seçmek için sözel puan kullanılıyor olsa da 2 yıllık bölümler için bu ayrım ortadan kalkmıştır ve tüm bölümler TYT puan türü ile seçilmektedir.

TS bölümlerini seçmek için herhangi bir bölüm şartı aranmasa da bölümlere yatkınlık gereği ortaöğretimde sözel temelli eğitim almış bireylerin tercihi daha yoğundur.

TS bölümlerine girmek için sözel puan türü kullanılmaktadır. Bu puanı almak için TYT ve tarih 2-coğrafya 2-felsefe grubu-din kültürü ve ahlak bilgisi ile türk dili ve edebiyat-tarih 1-coğrafya 1 derslerini içeren AYT’lere girmek gerekmektedir.

Yukarıda dediğimiz gibi 2 yıllık bölümler için puan türü ayrımı olmasa da biz taban puan listelerimizi sözel temelli bölümler üzerinden 2 ve 4 yıllık bölümler diye ayırmayı uygun gördük. Türkiye genelinde üniversitelerde 29 tane 2 yıllık 82 tane de 4 yıllık olmak üzere toplamda 111 tane sözel bölüm bulunmaktadır.

2 YILLIK TS BÖLÜMLERİ VE TABAN PUANLARI

2 yıllık eğim süresi bulunan ve sözel bazlı eğitim veren ve bir kısmına yer verdiğimiz TS bölümlerinin ve taban puanlarının listeleri aşağıdaki gibidir. Tamamını içeren bölümler ve taban puanlar listeleri için TIKLAYINIZ

2 Yıllık Basın ve Yayıncılık Taban Puanları

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Taban Puanları

2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Taban Puanları

2 Yıllık Medya ve İletişim Taban Puanları

2 Yıllık Turist Rehberliği Taban Puanları

2 Yıllık Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İngilizce) Taban Puanları

2 Yıllık Yerel Yönetimler Taban Puanları

4 YILLIK TS BÖLÜMLERİ VE TABAN PUANLARI

4 yıl ve daha fazla eğim süresi bulunan ve sözel bazlı eğitim veren ve bir kısmına yer verdiğimiz TS bölümlerinin ve taban puanlarının listeleri de aşağıdaki gibidir. Tamamını içeren bölümler ve taban puanlar listeleri için TIKLAYINIZ

4 Yıllık Animasyon ve Oyun Tasarımı Taban Puanları

4 Yıllık Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Taban Puanları

4Yıllık Gazetecilik Taban Puanları

4 Yıllık Görsel İletişim Tasarımı Taban Puanları 

4 Yıllık İletişim Tasarımı ve Medya Taban Puanları 

4 Yıllık İslami İlimler Taban Puanları

4 Yıllık Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları

4 Yıllık Reklamcılık Taban Puanları

4 Yıllık Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Taban Puanları

4 Yıllık Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Taban Puanları

4 Yıllık Türkçe Öğretmenliği Taban Puanları

4 Yıllık Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları

4 Yıllık Yeni Medya ve İletişim Taban Puanları

*Sistemin değişmesi sebebi ile taban puanlarında ve sıralamalarda değişiklikler olma ihtimalini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

*Bilgiler ve veriler ÖSYM ile YÖK’ün kılavuz veya sitelerinden derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde bu kurumların yapacakları açıklama esas olacaktır.

Üniversite bölümlerinden tercihlerine, mezunların yapacağı işlerden ÖSYM sınavlarına kadar eğitim, öğretim ve meslek hayatıyla ilgili konularda destek alabileceğiniz forum sayfamız hizmetinizdedir. Foruma ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.