kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ülker İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Ülker İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu , Ülker nedir? Ülker ne demek? Ülker ne zaman kim tarafından kuruldu? Ülker iş ilanları ve personel alımı ne zaman? Ülker iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Ülker hangi pozisyonlara personel alıyor?

Türkiye’nin en büyük firmalarının bulunduğu listenin tepesine son yıllarda ‘Ülker’ firması demir atmıştır. Tarihi 1944 yılına kadar uzanan firma 21. yüzyıla damgasını vurmaya başarmıştır. Türkiye’de ve yurt dışında büyük işlere imza atmayı başaran firma bünyesinde yüzlerce hatta binlerce personel istihdam edilmektedir. Firma her yıl üstüne koyarak başarılarına yeni başarılar eklemeyi hedeflemektedir. Bu nedenle hizmet kalitesini korumak ve artırmak için personel alımları da devam etmektedir. Firma her yıl yeni iş ilanları yayımlamaktadır. Oluşturduğu markalar, satın aldığı ve sattığı markalar ile adından söz ettiren firma dünyanın en büyük gıda firmaları arasında gösterilmektedir. Ülker firması adından söz ettirmeye devam ederken istihdama sağladığı katkı, yaptığı personel alımları ile de çalışanların ve işsizlerin de dikkatini çekmektedir. Pek çok kişi uluslararası arenada bir yıldıza dönüşen firmada çalışmak için birbiriyle yarışmaktadır. Ülker firmasının iş ilanları, personel alım süreçleri ve iş başvurularıyla ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Peki Ülker iş ilanları ve personel alımı nasıl yapılır? Ülker iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Ülker nedir? Ne demek? Açılımı nedir? Ülker firmasının tarihi, kurucusu, CEO’su, yönetim kurulu başkanı nedir ve kimdir?

<div></div>

Ülker Nedir? Ne Demek?

Firmanın tarihi 1944 yılına kadar uzanmaktadır. Bu markanın ilk ürünü olan ve dünyada bir marka haline gelen pötibör bisküvi bu tarihte üretilmiştir ve kısa sürede binlerce kişinin en sevdiği ürün haline gelmiştir. Kısa sürede pötibör bisküvinin ünü tüm Türkiye’ye yayılmıştır ve ürün tüm şehirlere gönderilmiştir. Firmanın kurucuları Sabri ve Asım Ülker kardeşler 1948 yılında İstanbul’da fabrika açarak üretimlerine hız vermiştir. daha sonra hobby, albeni, metro, çikolatalı gofret, Halley gibi ürünlerin doğuşuyla firma satış rekorları kırmaya başlamıştır. Biskrem, ikram, kremini, crispi, şekerler, yağlar, bisküviler derken onlarca farklı ürünle sektörde lider haline gelen Ülker firması orta doğu, Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerine ürün ihraç etmeye başlamıştır. Ülker firması Yıldız Holding bünyesindeki en önemli firmalardan biridir. Yıldız Holding yönetim kurulu başkanı ise Ülker firmasının kurucularının torunu olan Murat Ülker’dir. 5 milyar doları aşan serveti ile Türkiye’nin ve dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Murat Ülker yatırım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülker isminin anlamı ise astroloji ile ilgilidir. Ülker, boğa takım yıldızı içindeki yedi parlak yıldız ve etraflarındaki gaz kümesi ile güzel görünüm veren yıldız kümesidir. Yedi kız kardeş olarak da adlandırılan Ülker kelimesi Süreyya ve Pervin anlamına da gelmektedir. Ülker markası bünyesinde 11 ana 44 alt kategoride 300’den fazla ürün bulunmaktadır. Firmanın başta Türkiye olmak üzere 6 ülkede toplam 19 fabrikası faaliyetlerini sürdürmektedir. Firma tarafından üretilen ürünler 90’a yakın ülkede milyonlarca tüketiciyle buluşmaktadır. Firma büyümesini sürdürdükçe hizmet kalitesinden de ödün vermemek için personel alımı yapmaktadır. Bu kapsamda Ülker bünyesinde 10 bine yakın Yıldız Holding bünyesinde ise 50 bini Türkiye’de toplam 65 bin personel istihdam edilmektedir. Farklı kadro ve pozisyonlarda istihdam edilen bu personellerin sayısı yayımlanan iş ilanları ile sürekli artmaktadır.

<div></div>

kariyer yildiz

Ülker İş İlanları ve Personel Alımı

Firma yılın her döneminde farklı kadro ve pozisyonlar için farklı şehirlerde çalışmak üzere farklı sayılarda personel alımı yapmaktadır. Ülker eleman alımı, personel alımı, işçi alımı, plasiyer alımı, avukat alımı ile ilgili iş ilanları yayımlanmaktadır. Firma kendi internet sitesi üzerinden iş ilanlarını paylaştığı gibi kariyer sitesi olarak hizmet veren internet sitelerine de iş ilanlarını paylaşabilmektedir. Bu nedenle hem kariyer sitelerini hem de Ülker’in resmi internet sitesini takip etmeniz son derece önemlidir. Ülker firmasına yönelik iş ilanları çatı kuruluş olan Yıldız Holding’in internet sitesinde paylaşılmaktadır. Bu kapsamda iş ilanlarını takip etmek isteyen personel adaylarının “yıldızkarayel . com / infiratlarım” adresine girmeleri gerekmektedir. Ayrıca en bilindik kariyer sitelerinden biri olan ” www . kariyer . net / is-ilanları / #&ckw=Y%C4%B1ld%C4%B1z%20Holding ” internet sitesine girerek firmanın Türkiye çapında yayınladığı tüm iş ilanlarını görebilirsiniz.

Ülker firması tarafından yapılan personel alımlarında adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Her kadro ve pozisyon için personel adaylarında aranan şartlar da değişebilmektedir. Örneğin avukat alımı için personel adaylarının hukuk mezunu olmaları gerekirken, laborant adaylarının kimya, biyoloji, gıda mühendisi mezunu olmaları gerekmektedir. Depo müdürü gibi depo görevlilerin ise endüstri mühendisi olmaları önemli bir avantajdır. Eğitim şartlarının yanı sıra tecrübe, adli sicil kaydı, yaş, askerlik, ehliyet, yabancı dil gibi unsurlar da personel adaylarının işe alım aşamalarını hızlandırır.

<div></div>

yildiz

Ülker İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Firma tarafından paylaşılan iş ilanları ile bugüne dek onlarca farklı kadro ve pozisyon için binlerce personel alımı gerçekleştirilmiştir. Bu personeller tekniker, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, şoför, avukat, satış danışmanı, satış yöneticisi, plasiyer, kalite güvence uzmanı, kategori yöneticisi, üretim mühendisi, satın alma uzmanı, yazılım uzmanı, bilgisayar mühendisi, denetim uzmanı, depo elemanı, depo müdürü, laborant, müfettiş, yönetici olarak şirket bünyesinde görev yapmaktadır. Yılın farklı dönemlerinde de yine bu kadrolar için personel alım ilanı yayımlanmaktadır. Ülker Sakarya, Antalya, Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Tekirdağ, Manisa, Çankırı ve Edirne illerinde çok sayıda iş ilanı yayımlamaktadır. Bu illere yönelik personel alımı sayısı bir hayli fazladır.

Yıldız Holding bünyesinde yayımlanan iş ilanları genellikle kariyer siteleri üzerinden paylaşılmaktadır. Bu kapsamda Ülker ve Yıldız Holding iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer, yenibiris, gibi sitelerde üyelik oluşturmanız ve firmanın iş ilanlarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Yıldız Holding’in özgeçmiş havuzuna CV bırakarak siz de şansınızı artırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise ” yildizholding . hrpeak . com / ilan / site . aspx ” adresine girerek varsa iş ilanlarına başvuru yapmak ya da özgeçmiş bırakmaktır.

İşe alınan yeni personeller için firma tarafından oryantasyon eğitimleri düzenlenir. Şirket her türlü senaryo ve ihtimale karşı personellerini eğiterek her duruma karşı hazır olmasını ister. Bu kapsamda firmanın eğitim departmanı tarafından her ay 2 kez konferans salonunda eğitim düzenlenir. Bunun yanı sıra iş başı oryantasyonu da bulunmaktadır. Birim yöneticisi tarafından yeni personeller bu sayede eğitilir. Temel eğitim programları yeni işe giren personelin yapacağı işe yönelik teknik eğitimler bütünüdür.

<div></div>

YILDIZ HOLDİNG / ÜLKER İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

yildiz ozgecmis

Yorumlar

  1. Şefik Şekerci Avatar Şefik Şekerci dedi ki:

    Acil işe ihtiyacım var