Kamu İlanları

TCDD Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı 2019

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü 17 Aralık 2019 tarihli ilanı ile Müfettiş Yardımcısı alacağını duyurdu. 2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımı başvuru şartları neler? Adaylar başvurularını ne zaman yapacak? 2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı sınavı ne zaman ve nasıl? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımı Başvuru Şartları Neler?

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların Devlet Memurları Kanunu’nda 48. maddede düzenlenmiş olan genel memuriyet şartlarını sağlıyor olmaları, sınavın yapılacağı 2020 senesinin ilk günü itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları, üniversitelerin İktisadi ve İdari Bil. – Siyasal Bilg. – İşletme veya İktisat Fakülteleri ile Hukuk Fakülteleri’nden mezun olmuş olmaları, 2018 veya 2019 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS A Grubu sınavında KPSS P48 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Adayların TCDD Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan yazılı sınava katılabilmeleri için, mesleğe alınacak aday sayısının 20 katı kadar yüksek puanlı aday arasında yer almaları gerekmektedir.

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımı toplam 4 aday için gerçekleştirileceğinden, Genel Müdürlük tarafından gerçekleştirilecek olan yazılı sınava katılabilecek aday sayısı 80 olacaktır.

Alıma başvuruda bulunabilmek için herhangi bir yabancı dil puanı şartı ilanda yer almamıştır.

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman?

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvurularını 31 Ocak 2020 tarihine kadar yapabileceklerdir. adayların başvuru esnasında Genel Müdürlüğe elden ya da posta yoluyla ulaştırmaları gereken bazı belgeler vardır. Bu belgelere aşağıda yer vereceğimiz 2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alım ilanının tam metninde ulaşabilirsiniz.

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımı Sınav Ücreti Ne Kadar?

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunacak olan adayların, sınav için Vakıfbank’a yatırmaları gereken ücret 10 TL’dir.

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

2019 TCDD Müfettiş Yardımcılığı alımına başvuruda bulunan ve sınava katılmaya hak kazanan toplam 80 aday için yazılı sınav 15 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınav klasik usulde yapılacaktır.

TCDD Müfettiş Yardımcılığı nedir? Sınavı nasıldır? Meslekte adayları neler bekliyor? Alım süreci nasıl işliyor? Maaşı ne kadar? Detaylı bilgileri alabileceğini TCDD Müfettiş Yardımcılığı Meslek Tanıtım yazımıza aşağıda yer alan yönlendirme ile ulaşabilirsiniz;

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu