kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Uluslararası ticaret ve işletmecilik sıralama sayıları 2019 kaç binlere gelmiştir, uluslararası ticaret ve işletmecilik taban puanları 2019 kaç puanlardadır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümünü kimler tercih edebilir, hangi puan türü ile tercih edebilirler, uluslararası ticaret ve işletmecilik taban puanları 2019 kaç puanlardadır, uluslararası ticaret ve işletmecilik puanları içindeki en küçük ve en yüksek taban puanlar kaçta kalmıştır, uluslararası ticaret ve işletmecilik sıralama sayıları 2019 kaç binlere gelmiştir, uluslararası ticaret ve işletmecilik başarı sıralamaları 2019 açıklandı mı, hangi tarihlerde açıklanacak gibi soruların cevaplarını yazımızı okuyarak bulabilirsiniz.

Türkiye genelinde üniversitelerde 4 yıllık bir lisans programı okuyabilmek için geçmek gereken engeller bulunmaktadır ve bu engellerden en çok kişiyi kapsayanı ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülen yükseköğretim kurumları sınavıdır (YKS). Bu sınav aracılığıyla herhangi bir liseden mezun olan bireyler üniversitelerin bölümlerine girebilirler fakat istedikleri bölüme yetecek puanı da almak zorundadırlar.

Yetecek puan olarak adlandırdığımız puanlar her sene kendi içinde değişkenlik gösterebiliyor olsa da adaylara tercihlerini oluşturma noktasında yardımcı olması için belli olmuş puan veya sıralama verileri gerekmektedir. Bu puan ve sıralama değerleri ÖSYM’nin yayımladığı tercih kılavuzlarında bulunmaktadır.

Tercih kılavuzlarına konulan bu puanlar ve başarı ile ilgili sıralamalarla alakalı değerler bir önceki yıl yapılan yerleştirmeler sonrasında ortaya çıkan değerler üzerinden derlenmektedir. Bizler de sizlere yol gösterebilmesi için 2018 yılı YKS yerleştirmeleri sonrasında oluşan, 2019 YKS tercih kılavuzlarına konulacak olan, üniversite bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları değerlerini tüm bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz.

ULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETMECİLİK TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

YKS’ye girerek uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümüne yerleşebilmek için bunu arzulayan adayın en az ortaöğretim kurumu mezunu olması ve YKS puan türleri içerisinde yer alan puan türlerinden biri olan eşit ağırlık (EA) puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

Uluslararası ticaret ve işletmecilik sıralama sayıları henüz ÖSYM veya YÖK Atlas tarafından herhangi bir mecrada yayımlanmadığı için uluslararası ticaret ve işletmecilik başarı sıralamaları değerlerini yazımıza taşıyamadık. Uluslararası ticaret ve işletmecilik başarı sıralaması verileri sanıyoruz ki önümüzdeki birkaç ay içinde bu kurumlar tarafından yayımlanacaktır ve bizler de onlar yayımladıkları anda yazılarımızın içine bu verileri yerleştireceğiz.

2018 YKS ile tercih edilebilecek uluslararası ticaret ve işletmecilik kontenjanları 1098 olarak belirlenmişti. 2019 uluslararası ticaret ve işletmecilik kontenjanları da tahminimize göre üç aşağı beş yukarı böyle olacaktır.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşen adaylar üzerinden oluşan uluslararası ticaret ve işletmecilik puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puanlara baktığımızda karşımıza çıkan tabloya göre bilinen ve en küçük puan ile yerleştirmenin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne olduğunu ve bu yerleştirmenin 199,07189 puan ile yapıldığını görüyoruz. En yüksek taban puan ile yerleştirmenin de 387,39263 puan ile Bahçeşehir Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) olduğunu görmekteyiz. Adaylar büyük bir değişiklik olmaz ise 2019 YKS’den eşit ağırlık puan türünde bu iki puan arasında bir puan alırlarsa muhtemelen uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümünü herhangi bir üniversitede kazanabilirler.

YKS uluslararası ticaret ve işletmecilik taban puanları 2019 değerlerinin derlendiği listemiz yazımızın en alt kısmındaki görselde yer almaktadır.

YKS, TYT-AYT, DGS, KPSS gibi ÖSYM sınavları ve tercihler ile yerleştirmeler hakkında merak ettiklerinizi tecrübeli yöneticilerimizin ve üyelerimizin bulunduğu forum sayfamıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfamıza erişmek için TIKLAYINIZ

*YKS, yerleştirmeler, uluslararası ticaret ve işletmecilik taban puanları ve bunlar gibi konuları işlediğimiz yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesi ve bu sitedeki kılavuzlardan derlenerek yayımlanmıştır. Yapılacak bir değişik ile ilgili sorumlu kurum ÖSYM olduğu için kurumun yaptığı duyuruları ÖSYM internet sitesine girerek takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.