Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları nereden açıklanacak?

A+
A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü Türkiye’deki en önemli kurumlardan biridir. Gerek yürüttüğü faaliyetler gerek toplumun geniş kesimlerine dokunmasıyla önemli bir sorumluluk üstlenir. Özellikle de ortaöğretim ve yükseköğretim aşamasındaki öğrencilere verdiği destekler oldukça önemlidir. Vakıflar Genel Müdürlüğü kısaca VGM ortaöğretim ve yükseköğrenim bursları vermektedir. Bu sayede binlerce öğrenci eğitim öğretim faaliyetlerine katılabilmekte ya da daha kaliteli devam edebilmektedir. VGM burs başvuruları 2020 geçtiğimiz günlerde sona erdi. Şimdiyse binlerce öğrenci, öğrencilerin ailesi burs başvuru sonuçlarını beklemeye başladı. Adaylar sonuç tarih araştırması yaparken bir yandan da kurumun açıklamalarını takip ederek başvuru sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediyor.

2020-2021 VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

VGM tarafından yapılan açıklama ile 2020-2021 eğitim öğretim dönemi burs başvurularının sona erdiği duyuruldu. Ortaöğrenim eğitim yardımı burs başvuru değerlendirme süreci ise devam ettiği öğrenildi. Yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerinde ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün burs başvuru sonuçlarının açıklaması sonrasında başlanacağı belirtiliyor. Yani KYK burs başvuru sonuçları açıklandıktan sonra VGM burs başvuru sonuçları açıklanacak. Adaylar sonuçları VGM’nin internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.