kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alım İlanı 2021

Van Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı için yüklü sayıda personel alım ilanı yayımladı. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 yılı personel alım ilanı yayımlandı. Bu ilana göre 2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı başvuruları ne zaman gerçekleştirilecek? 2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı hangi kadrolar için kaç kişilik olacak? 2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına dair detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların Türk vatandaşı olmaları, kamu haklarından herhangi bir biçimde mahrum edilmemiş olmaları, devlete karşı suçlardan, yüz kızartan suçlardan hiçbir biçimde hüküm giymemiş olmaları ve kasıtlı suçların herhangi birinden bir yıl ve daha uzun süreli mahkumiyet almamış olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte 2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına başvuracak olan adayların görevlerini yapmalarına mani olacak düzeyde herhangi bir fiziksel engellerinin ya da akıl rahatsızlıklarının bulunmaması gerekmektedir.

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına başvuru yapacak olan adayların başvuru yapacakları kadro için belirlenmiş olan KPSS puan türünden en az altmış ya da yetmiş puana sahip olmaları ve o alan içi belirlenmiş bölümlerden mezun durumda bulunmaları gerekmektedir.

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına Başvurular Hangi Tarihler Arasında Gerçekleştirilecek?

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen ve başvuru için belirlenmiş koşulları sağlayan adaylar başvurularını 8 Mart 2021 tarihinden 12 Mart 2021 tarihine kadar bu tarihlerin mesai saatleri arasında gerçekleştirebileceklerdir. 2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına zabıta kadrosu için başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını şahsen yapmaları gerekirken diğer adaylar başvurularını, belgeler ile birlikte elektronik ortamda, posta yolu ile ya da dilerlerse şahsen gerçekleştirebileceklerdir.

van glu

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı Kaç Kişilik Olacak? Hangi Alandan Kaç Kişi Girecek?

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı toplam 112 adet personelin mesleklere / kadrolara alınması için gerçekleştirilecek. Bu 112 kişilik kadroların alanlara göre dağılımı, kadrolara göre adayların mezun olmaları gereken alanlar ve başvuruda kullanacakları KPSS puan türlerini aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz.

Alım Yapılacak Kadro Kadro Sayısı Mezuniyet Alanı KPSS Puan Türü
Mühendislik – 1 2 kişi Yazılım Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
KPSS P3
Mühendislik – 2 2 kişi Elektrik Mühendisliği KPSS P
Mühendislik – 3 1 kişi Elektrik – Elektronik Mühendisliği KPSS P3
Mühendislik – 4 3 kişi Harita Mühendisliği KPSS P3
Avukatlık 4 kişi Hukuk Fakütesi KPSS P3
Şehir Plancılığı 5 kişi Şehir ve Bölge Planlama bölümü KPSS P3
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği (VHKİ) 59 kişi Herhangi bir lisans bölümü KPSS P3
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği (VHKİ) 6 kişi Herhangi bir lise düzeyinde okul KPSS P94
Bilgisayar İşletmenliği 5 kişi Herhangi bir lise düzeyinde okul KPSS P94
Belediye Trafik Memurluğu 10 kişi Herhangi bir lisans bölümü KPSS P3
Zabıta Memurluğu 15 kişi Herhangi bir lisans bölümü KPSS P3
TOPLAM 112 kişi

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adaylardan bazı özel başvuru şartlarını da taşıyor olmaları istenmektedir. Bu özel başvuru şartlarına aşağıda yer vereceğimiz ilanın tam metninde erişebilirsiniz.

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı başvuruda bulunacak olan adayların başvuru yapan diğer adaylar ile birlikte yapılacak KPSS puan sıralamasına göre, kadrolara alınacak olan aday sayısının toplam beş katı kadar aday arasında yer almaları durumunda Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan sözlü ve uygulamalı sınavlara katılmaları mümkün olacaktır.

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı Sınavı Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımına başvuruda bulunan ve sözlü / uygulamalı sınavlara katılma hakkı elde eden adaylar için sınavlar 12 Nisan 2021 tarihinde başlayacak, 16 Nisan 2021 tarihinde ise sona erecektir.

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımının diğer başvuru şartlarını, başvuru belgelerini ve tüm bilgileri bir arada incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ okumak için Tıklayınız!

2021 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Personel Alımı sürecini takip etmek, sınava katılacak olan diğer adaylar ile bu konuda istişare etmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. Habi demir dedi ki:

    Çok acil işe ihtiyacım var Van da