kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Yeni Başlayan Polis Maaşı 2023

Yeni başlayan polis maaşı 2023 ne kadar? Yeni atanmış polis maaşı ne kadar? Polis maaşları hakkında merak edilen her şey.

A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü hemen her yıl polis alımı ilanı yapıp  POMEM ve PMYO alımları yapıyor. Benzer şekilde 2023 yılı içerisinde de polis alımı beklediğimizi daha önce kaleme almıştık. Okuyucularımızdan gelen yoğun sorular üzerine polis olma sürecini ve yeni başlayan polis maaşı 2023yılında ne kadar sorusuna cevap vermeyi amaçlıyoruz.

Öncelikle boy şartı ve kilo şartını ve diğer polis olma şartlarını sağlıyorsanız geriye yapmanız gereken tek şey olarak KPSS puanı ve YKS puanı alıp ve açılacak duyuruları takip etmek kalıyor.  Eğer lise mezunuysanız PMYO alımını eğer üniversite mezunuysanız POMEM alımını beklemeniz gerekmektedir. PMYO eğitimi iki yıl süren bir eğitimken POMEM eğitimi ortalama 6 ay sürmektedir. Eğitim sonunda yapılan mülakat sonucunda başarılı olduğunuz takdirde kura çekerek atanırsınız. Kurayı kaçıncı olarak çekeceğiniz okuldaki eğitimi kaçıncı olarak tamamladığınıza göre belirlenmektedir.

Polis Memuru Maaşları Ne Kadar?

Bütün bu yukarıda anlatılan süreci tamamlayan yeni başlayan polis maaşı 2023 yılında 17.500 TL olarak belirlenmiştir.  Yeni başlayan polis maaşları bir çok mesleğe göre iyi düzeydedir. Benzeri mesleklerin maaşlarını merak ediyorsanız:

Öğretmen maaşı 2023

Hakim maaşı 2023

Aile Hekimi maaşı 2023

Zabıta maaşı 2023

Yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Özlük haklarına gelince polisler 3000 ek gösterge ile görev yapar yani emekli olduklarında emekli maaşları görev maaşına yakın olur. Çalıştıkları her 5 yıl için bir yıl yıpranma payı hesaplanır böylece daha erken emekli olma hakkı kazanırlar. Ayrıca her devlet memuru gibi maaşına ek olarak asgari geçim indirimi alır.

 Yunus Polisi Maaşı 2023 Ne Kadar?

Genç arkadaşlarımız motosiklet merakı nedeniyle olsa gerek yunus polislerine büyük ilgi duyuyor. Yunus polisi maaşları bize en fazla sorulan konu desek yanlış olmayacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştığınız şubeye göre değil kıdeminize ve rütbenize göre maaş alırsınız. Bunun tek istisnası polis özel hareket ekipleridir. PÖH dışında tüm birimlerde polis maaşları birbirine eşittir.  

Daha fazla bilgi edinmek ve merak ettiklerinizi sormak için tıklayınız.

Polislik Göz Şartları 2023 Nelerdir?

Polisler kaç yılda bir tayin olur?

Polisler neredeyse 3 – 5 yılda bir tayin görecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.