Taban Puanları

Turizm ve Otelcilik 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Turizm ve Otelcilik bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, bu bölümü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. 2019 üniversite yerleştirme işlemleri devam ederken, 2020 YKS hazırlık süreci de başladı. Bu zorlu dönemin başında olan adaylar için doğru planlama yapmak çok önemlidir. Bu planı hazırlayabilmek için de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bilmek gerekir. Biz de sınava hazırlanan arkadaşlarımız için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Turizm ve Otelcilik bölümü 2020 taban puanları yazısını kaleme aldık.

TURİZM VE OTELCİLİK TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2020

2020 YKS sonuçlarına göre Turizm ve Otelcilik bölümüne ait en küçük taban puan 209,103 puanda kalırken, bölümün en büyük taban puanı ise 284,801 puanda kalmıştır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bahse konu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm sorularınızı forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

TURİZM VE OTELCİLİK BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ   Turizm ve Otelcilik  Burslu 302.063 284,80177
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ   Turizm ve Otelcilik  %75 İndirimli 814.004 209,10396
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ   Turizm ve Otelcilik  Ücretli Dolmadı Dolmadı
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ   Turizm ve Otelcilik  %50 İndirimli Dolmadı Dolmadı

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Turizm ve Otelcilik bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu