Maaşlar

2018-2019 Yunus Polisi Maaşı Ne Kadar?

Türkiye son dönemde hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok tehlike ile yüz yüze gelmektedir. Gerek terör örgütleri gerek ise bazı ülkelerin hareketleri ülkemizi tehdit etmektedir. Bu nedenle hem yurt içinde hem de yurt dışında güvenlik önlemleri hayati önem taşımaktadır. Yurt içinde yürütülen asayiş operasyonları ve yurt dışına yönelik sınır ötesi operasyonlar ile Türkiye güvenliğini sağlamaktadır. Yurt içindeki güvenliğin en kilit faktörlerinden biri de İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğüdür. Farklı birimlerdeki polislerimiz 7 gün 24 saat güvenliğin sağlanması için çalışmaktadır.

Bu birimlerin en gözdelerinden biri de yunus polisleridir. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yunus polisi olarak pek çok motorlu polis görev yapmaktadır. Motorbisiklet ile devriye görevi yapan yunus polislerinin sayıları çok fazla değildir. Yunus polisleri eşsiz hareket kabiliyetleri ile asayiş olaylarına ilk olarak müdahale eder. Müdahale sırasında gözaltı gibi işlem yapmak için ise asayiş ekiplerine haber verilir.

Yunus polisleri motorbisiklet ile görev yaptıkları için hem avantajlı hem de dezavantajlıdır. Öncelikle hızı, hareket kabiliyeti ile avantajlıdır. Ancak motor kullandığı için gözaltı gibi işlemleri yapmakta zorluk çeker. Bu nedenle pek çok göreve gitmeden önce asayiş polisleri de bölgeye sevk edilir.

Ayrıca Yunus Polisleri emniyet birimleri arasında en havalı birimlerden biridir. Gerek üniformaları, gerekse kullandığı araçlarla pek çok gencin hayalini süslemektedir bu meslek. Peki bu denli önemli ve kritik bir mesleği yapan yunus polisleri ne kadar maaş alır? 2018-2019 yunus polisi maaşı ne kadar? 2018-2019 yunus polisleri ne kadar maaş alır? İşte cevabı..

2018-2019 YUNUS POLİSİ MAAŞI NE KADAR?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görev yapan personellerin maaşları genellikle aynı düzeydedir. Ancak sınıfları farklı olduğu gerekçesi ile bazı polisler ekstra olarak sınıf maaşı alabilmektedir. Bu nedenle de emniyet güçlerinin maaşlarında bazı farklılıklar olabilmektedir. Peki 2018-2019 yunus polisi maaşı ne kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yunus polisi olarak görev yapan personeller 5 bin Türk Lirası civarında maaş almaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki personelin görev yaptığı bölge, hizmet yaptığı süre, evli ve çocuk sahibi olup olmaması gibi faktörler personelin maaşını değiştirebilmektedir.

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu