kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2021 İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki Nedir?

2021 İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki Nedir? İnstagram'da Hesabımı Nasıl Silerim? İnstagram Hesabımı Nasıl Geçici Olarak Kapatırım? İnstagram Kalıcı Olarak Hesap Silme Nasıl Yapılır?

A+
A-

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında İnstagram gelmektedir. Fotoğraf, video paylaşılabilen, hobilerin takip edilebildiği, insanların sosyalleştiği bu platformu dünya üzerinde milyonlarca kişi kullanmaktadır. Her geçen gün kullanıcı sayısı artak platformdan çıkmayı isteyenler de yok değil. İş, eğitim veya ilişki nedeniyle pek çok kişi İnstagram hesap silme ve kapatmanın yollarını arıyor. Ancak kullanması son derece basit olan bu platformda hesap silmek veya kapatmak biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Peki İnstagram hesap silme ve kapatma linki nedir? İnstagramda hesap nasıl dondurulur? Nasıl silinir veya kapatılır?

İnstagram’da Hesabımı Nasıl Silerim?

Dünyada İnstagram kullanıcısı sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle de stalk etkinliği için pek çok kişi ek hesaplar açmaktadır. Bunun yanı sıra akıllı telefonla tanışan herkes arkadaşlarıyla bu platformda iletişim kurmak istemektedir. Ülkemizde de son derece popüler olan bu platformu Türkiye’de 38 milyon civarında kişi kullanmaktadır. Türkiye’de İnstagram kullanıcılarının %41’i kadın iken %59’u ise erkektir.  Ancak bu kişilerin bazıları da hesabını kapatmak, silmek veya dondurmak istemektedir. İnstagram hesabını silmek, dondurmak veya silmek isteyenler için her bir işlemin linkini aşağıda paylaştık. kamu haber

İnstagram hesabını geçici kapatmak için Tercihini Yap!

İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek için Tercihini Yap!

İnstagram Hesabımı Nasıl Geçici Olarak Kapatırım?

Eğer bu işlemi başlatırsanız profilinizdeki tüm bilgiler, fotoğraflar, videolar ve yorumlar siz hesabınızı tekrar aktive edene kadar herkesten gizlenir. Uyarıya rağmen hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız Instagram.com’a tarayıcı üzerinden veya bilgisayardan giriş yapmanız gerekir. İnstagram uygulaması ile hesabınızı geçici olarak kapatmanız mümkün değildir.

Hesabınıza girdikten sonra sağ üstte bulunan simgeye tıklamalı ve profilinizi düzenlemeyi seçmelisiniz. Daha sonra aşağıdaki seçenekler arasında bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada karşınıza “Neden kapatıyorsunuz?” sorusu çıkacaktır. Cevabınızı seçtikten sonra şifrenizi yeniden girmelisiniz. Belirli bir neden seçmeden hesabınızı kapatmanız mümkün değildir.

İnstagram Kalıcı Olarak Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Eğer hesabınızı silerseniz profiliniz, bilgileriniz, fotoğraflarınız, videolarınız, paylaşımlarınız, yorumlarınız, takipçileriniz, beğenmeleriniz tamamen silinmektedir. Bu şartları göze alamıyorsanız hesabınızı geçici olarak kapatmayı, dondurmayı düşünebilirsiniz. Çoğu kişi hesabını sildikten sonra pişman olmaktadır. Üstelik hesabınızı sildikten sonra tekrar aynı kullanıcı ismi ile kayıt yapamazsanız. Bunun yanı sıra hesabınızı sildikten sonra tekrar geri almanız mümkün olmaz.

İnstagram’ın sitesine girdikten sonra sağ üstteki sekmeden “hesap silme” butonuna basın. “Neden siliyorsun?” sorusuna bir cevap verdikten sonra şifrenizi tekrar girmeniz istenir. Kalıcı olarak hesabınızı silme işlemini onayladıktan sonra hesabınız silinmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.