kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Arnavut Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Arnavut dili ve edebiyatı 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, arnavut dili ve edebiyatı 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 arnavut dili ve edebiyatı başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde arnavut dili ve edebiyatı bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan arnavut dili ve edebiyatı puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan arnavut dili ve edebiyatı 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

ARNAVUT DİLİ VE EDEBİYATI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Arnavut dili ve edebiyatı bölümü dil puan türü ile tercih edilebilmektedir ve 2018 yerleştirmelerinden sonra bölüme en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir.

ARNAVUT DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
TRAKYA ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. Arnavut Dili ve Edebiyatı      DİL Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, arnavut dili ve edebiyatı bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki arnavut dili ve edebiyatı 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.