KPSS Taban Puanları

Bilgi ve Belge Yönetimi 2020/2 KPSS Atama Taban Puanları

Türkiye’de memur olma fikri oldukça cazip bir fikirdir ve insanlar hayatlarını garanti altında görmek için bu yolu seçerler. Memur yani kamu personeli olmak için de adaylar kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girmelidirler.

KPSS’ye girdikten sonra adaylar alanları ile ilgili olmak üzere farklı puan türlerinden puanlar alırlar. Adayların genel kültür genel yetenek testini çözerek aldıkları puan merkezi atamalarda yerleşmesini sağlar. Merkezi atamalar da yine pek çok adayın tercih ettiği atamalardır çünkü sadece puan ile yerleştirilme şansı olan atamalardır.

Adaylar sınavdan sonra bölümlerine göre aldıkları puanın böyle merkezi atamalarda yetip yetmeyeceğini de merak ederler ve buna dair fikir edinebilecekleri yer geçmiş merkezi atamalardaki yerleştirme, atama taban puanlarıdır.

KPSS 2020/2 BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Bilgi ve belge yönetimi mezunları merkezi atamalarda hem her lisans mezunu gibi 4001 nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvuruda bulunabilir hem de bilgi ve belge yönetimi mezunları için açılan ve 4099 nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvuru yapabilirler.

KPSS 2020/2 merkezi atamasında 4001 de dahil olmak üzere bilgi ve belge yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 102 kontenjan bulunmaktaydı ve bu kontenjanların 95’i her lisans mezununun başvurabileceği kadrolara 7 tanesi ise 4099 nitelik kodu şartı ile bilgi ve belge yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara aitti.

Yine KPSS 2020/2 merkezi atamasında bu bahsettiğimiz bilgi ve belge yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara yapılan yerleştirmelerde en küçük puan ile yerleştirilen adayın 84,387 ile en büyük puan ile yerleştirilen adayın da 98,200 puan ile yerleştirildiğini görüyoruz.

Tüm bilgi ve belge yönetimi KPSS 2020/2 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

kpss 2020 2 bilgi ve belge yonetimi atama taban puanlari

kpss bilgi ve belge yonetimi 2020 2 atama taban puanlari

<div></div>

Kamu kurumlarına dair bilgi alabileceğiniz, KPSS ve benzeri sınavlar hakkında sorular sorabileceğiniz ve paylaşımlarda bulunabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımıza ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Her kadro için bölüm şartı aranan nitelik kodu bulunmakla birlikte bazı kadrolar için özel ek şartlar aranmasını sağlayan nitelik kodları da bulunabilmektedir. Örneğin YDS’den belli bir puan almak gibi.

** Yazıda yer alan bilgiler ve tablo ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan kılavuzlar ışığında hazırlanmış olup yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adayları bağlayıcı olacaktır.

<div></div>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu