KPSS Taban Puanları

Çocuk Gelişimcisi KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Türkiye’de birçok insanın hayali garanti bir iş sahibi olmak, daha doğrusu memur olmaktır. Memur olmak, kamu personeli olmak birçok açıdan avantaj sahibi olmak demektir ve bu yüzden de kamuya girme arzusu yüksektir. Tabi ki kamu personeli olabilmek için de bireylerin bir takım şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bunların başında da KPSS’ye girerek yeterli bir puan almak gelmektedir. Yeterli puan olarak görülebilecek puan değişkenlik gösterebilse de adayların özellikle merkezi atamalarda alması gereken puanlar önceki atamalardan yola çıkılarak öngörülebilir. Bu anlamda fikir sahibi olmanız için İlgili kuruluşların talebi ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atamaların atama puanları listelerini derlemeye çalışıyoruz. Yazımızda KPSS 2020/14 merkezi ataması içinde gerçekleşen çocuk gelişimcisi atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

ÇOCUK GELİŞİMCİSİ ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık bakanlığı özellikle pandeminin de etkisi ile 2020 senesi içinde oldukça fazla alım yaptı ve bu alımlardan bir tanesi de 2020/14 oldu. Bu atamada toplam 12000 personel alımı gerçekleşirken çocuk gelişimcisi için ayrılan kontenjan ise 30 olarak belirlenmişti.

2020/14 atamalarında çocuk gelişimcisi mesleğine yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 92,413 olarak görülürken 2020/14 en küçük çocuk gelişimcisi atama taban puanı ise 86,117 olarak ortaya çıkmıştır. En yüksek puan ile çocuk gelişimcisi mesleğine atanan aday İstanbul iline atanmışken en küçük puan ile çocuk gelişimcisi olan aday ise Ağrı iline yerleşmiştir.

Çocuk gelişimcisi mesleğine ayrılan tüm kontenjanların 2020/14 merkezi ataması içinde yer alan KPSS 2020/14 çocuk gelişimcisi atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 14 cocuk gelisimcisi atama taban puanlari

<div></div>

<div></div>

Memur, kamu personeli olmak isteyen kamu personeli adayı bireylerin fikir alışverişinde bulunduğu, KPSS, kurumlar ve atamalar hakkında bilgi alabildiği forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresinden ulaşabilirsiniz.

* Çocuk gelişimcisi 2020/14 KPSS merkezi atama taban puanları listesi ve diğer bilgiler ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz ve yine ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu