Çocuk Gelişimi ve Eğitimi KPSS 2018 1 Atama Taban Puanları

Çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır, ayrılan bu kontenjanların kaçı sadece çocuk gelişimi ve eğitimi ve türevi bölümlere aittir, çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu bir adayın atanması gereken en düşük puan 2018/1 atamalarında kaçta kalmıştır, en yüksek kaç ile yerleştirme yapılmıştır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu cevaplara ve çocuk gelişimi ve eğitimi atama taban puanları tablomuza yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

KPSS ile atanmak sınava giren kişi sayısı göz önünde bulundurulursa birçok vatandaşın hayali. Çünkü devlet dairelerinde çalışmak hem rahat, hem maaşlar fena değil hem de hafta sonları, bayramlar falan derken güzel tatil günleri var. İşte bu yüzden devlet de bu rahatlıktan öyle her isteyen faydalanamasın diye her sene kontenjanları, özellikle merkezi atamalarda,düşürüyor. Hal böyle olunca da oldukça yüksek puanlar ile gerçekleşen atamalar ve düşük kadrolar karşımıza çıkıyor. İşte biz de sizlere memur olmayı düşünüyorsanız bu kontenjanları ve atama puanları tablolaştırmaya, listelemeye devam ediyoruz ki sizi nasıl bir sürecin beklediği hakkında fikir oluşturmanıza yardımcı olalım.

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ KPSS 2018/1 ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2016 lisans sınavı P3 puanı ile KPSS 2018/1 atamalarında çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunu olarak atanabilmeyi sağlayan en düşük puan 76,026 olarak karşımıza çıkmaktadır. En yüksek puan ise 91,998 gibi bir puandır.

Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunu bir adayın 2018/1 merkezi alımlarında başvurabileceği 17 kontenjan bulunmaktaydı. Bu puan ile ilgili olarak şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Merkezi atamalarda herkesin başvurabileceği kadrolar ile bölümlere özel açılan kadrolar bulunmaktadır. Bu lisans söz konusu olduğunda 4001 koduna sahip herhangi bir lisans mezununun başvurabildiği kadrolarla birlikte bölümlere özel kodlara sahip kadrolardır. 4001 ile girilen 14 kadro bulunmaktadır. Çocuk gelişimi ve eğitimi ve türevi bölümlere ait 4148 kodu için ise 3 kadro ayrılmıştır. Toplam 17 olan kontenjan bu şekilde belirlenmiştir.

Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarının tercih yapmasında yol gösterici olması amacıyla çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Buna ek olarak önceki alımlara göz atarak karşılaştırma yapmak için yazdığımız bu bölüme ait atama taban puanları yazımız için TIKLAYINIZ

Bu konularda bilgi ve fikir almak için tecrübeli üyelerin bulunduğu forum sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Forum sayfalarına gitmek için TIKLAYINIZ

*Bilgiler ve veriler ÖSYM’ye ait kılavuzlardan ve Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitelerinden derlenmiştir. Değişiklik halinde onların yayımladığı en son kılavuz veya duyuru dikkate alınmalıdır.

5159 1 735721472daf75e2e4388e4a81fcc85a

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.