kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Basın ve Yayın Taban Puanları 2020

2020 DGS Basın ve Yayın taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Basın ve Yayın puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Basın ve Yayın DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Basın ve Yayın taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS Basın ve Yayın Taban Puanları 2020

DGS yerleştirmelerinin yapılmasıyla birlikte bölümlerin kapattıkları puanlar ortaya çıkar ve bu puanlar bir sonraki yıl hazırlanacak olan tercih kılavuzlarına o bölümlerin taban puanları olarak eklenir. Örneklemek gerekirse 2020 X bölümü taban puanları aslında 2019 yerleştirmeleri ile ortaya çıkmış ve fikir vermesi amacıyla kullanılan puanlardır.

Bu noktadan hareket ile 2019 DGS yerleştirmelerinde belli olan puanlara göre oluşturulan DGS Basın ve Yayın taban puanları 2020 listesi aşağıdadır. 2020 Basın ve Yayın DGS puanları arasında bulunan en düşük ve en yüksek taban puanlar ise listenin en tepesi ile en altındaki üniversitelerin puanlarıdır.

DGS BASIN VE YAYIN BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/İletişim Bilimleri Fakültesi/Basın ve Yayın SÖZ 8 8 249,69507 265,26477
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/İletişim Fakültesi/Basın ve Yayın (Burslu) SÖZ 1 0
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/İletişim Fakültesi/Basın ve Yayın (%75 İndirimli) SÖZ 1 0
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/İletişim Fakültesi/Basın ve Yayın (%50 İndirimli) SÖZ 1 0

Dikey geçiş sınavına dair ve Basın ve Yayın bölümü hakkında fikir sahibi olmak, DGS’ye veya üniversitelerin bölümlerine ya da tüm bunları içeren konular hakkında aklınıza takılan soruları sormak için tecrübe sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Metnin içinde yer alan DGS Basın ve Yayın taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklik olduğunda ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.