kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İletişim Tasarımı ve Medya 2019 Taban Puanları

DGS iletişim tasarımı ve medya taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile iletişim tasarımı ve medya bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS iletişim tasarımı ve medya kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS iletişim tasarımı ve medya puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük iletişim tasarımı ve medya taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS iletişim tasarımı ve medya 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İLETİŞİM TASARIMI VE MEDYA TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan iletişim tasarımı ve medya bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki iletişim tasarımı ve medya bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların iletişim tasarımı ve medya bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek iletişim tasarımı ve medya kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS iletişim tasarımı ve medya kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan iletişim tasarımı ve medya puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde iletişim tasarımı ve medya bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 250,21617 ile Sakarya Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile iletişim tasarımı ve medya bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan dolaylarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, iletişim tasarımı ve medya bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen iletişim tasarımı ve medya bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya iletişim tasarımı ve medya bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6142 1 4a217852fe17bfb5e43b4114661cace5

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.