kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İletişim Tasarımı ve Medya Taban Puanları 2020

2020 DGS İletişim Tasarımı ve Medya taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan İletişim Tasarımı ve Medya puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, İletişim Tasarımı ve Medya DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS İletişim Tasarımı ve Medya taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavına giren binlerce kişi daha sonra tercih ve yerleştirme sürecini beklemektedir. Yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili bölümlerin kaç puanla kapandığı belli olur. Ayrıca bu puanlar bir sonraki yıl için düzenlenecek tercih kılavuzlarına eklenir. Bir örnekle daha iyi açıklayabiliriz. 2020 “Ali Veli” bölümü taban puanlarına ilişkin her bilgi ve tablo aslında 2019 yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanmıştır. Başka bir deyişle bu puanlar, tablolar veya veriler bilgi değil fikir verir.

Bu kapsamda www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2019 DGS yerleştirme sonuçları sonucunda ortaya çıkan puanlara göre önemli bir çalışma yaptık. DGS İletişim Tasarımı ve Medya taban puanları 2020 listesini hazırladık. Listede yer alan en düşük puana sahip üniversite ve bölümler listenin altında kalırken en yüksek puana sahip üniversite ve bölümlerinde listenin üzerinde veya üst sıralarında yer alacağını unutmamanız gerekmektedir.

DGS İLETİŞİM TASARIMI VE MEDYA BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/İletişim Fakültesi/İletişim Tasarımı ve Medya SÖZ 6 6 234,26039 249,21243

Dikey Geçiş Sınavı ve İletişim Tasarımı ve Medya bölümü hakkında taban puanlar dışında onlarca hatta yüzlerce soru sorulmaktadır. Siz de bu kapsamda soracağınız sorulara en doğru ve en hızlı şekilde cevap almak istiyorsanız tercihiniyap.net adresine girerek paylaşımda bulunabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Makalede yer alan DGS İletişim Tasarımı ve Medya taban puanları 2020 listesi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yer alan bilgiler kullanılarak hazırlanmıştır. Yapılması gereken bir değişiklik veya yeni bir düzenleme olduğunda ÖSYM’nin yaptığı bilgilendirmenin esas olacağı unutulmamalıdır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.