kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İletişim ve Tasarım 2019 Taban Puanları

DGS iletişim ve tasarım taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile iletişim ve tasarım bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS iletişim ve tasarım kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS iletişim ve tasarım puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük iletişim ve tasarım taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS iletişim ve tasarım 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İLETİŞİM VE TASARIM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan iletişim ve tasarım bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki iletişim ve tasarım bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların iletişim ve tasarım bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek iletişim ve tasarım kontenjanları 2018 yılında 11 olarak belirlenmişti, 2019 DGS iletişim ve tasarım kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan iletişim ve tasarım puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde iletişim ve tasarım bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 286,71056 ile Beykent Üniversitesi’ne (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile iletişim ve tasarım bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, iletişim ve tasarım bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen iletişim ve tasarım bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya iletişim ve tasarım bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6172 1 b01b6363c09e904b29094874fdaacc2e

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.