kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İşletme Enformatiği 2019 Taban Puanları

DGS işletme enformatiği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile işletme enformatiği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS işletme enformatiği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS işletme enformatiği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük işletme enformatiği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS işletme enformatiği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İŞLETME ENFORMATİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan işletme enformatiği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki işletme enformatiği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların işletme enformatiği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek işletme enformatiği kontenjanları 2018 yılında 16 olarak belirlenmişti, 2019 DGS işletme enformatiği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan işletme enformatiği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde işletme enformatiği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 174,65611 ile Haliç Üniversitesi’ne (%25 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük işletme enformatiği bölümü taban puanı ise 254,12572’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile işletme enformatiği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, işletme enformatiği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen işletme enformatiği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya işletme enformatiği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6144 1 857ef9f78afe1c107aa32c33de88b05f

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.