kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Turizm ve Otel İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS turizm ve otel işletmeciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile turizm ve otel işletmeciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS turizm ve otel işletmeciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS turizm ve otel işletmeciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük turizm ve otel işletmeciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS turizm ve otel işletmeciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan turizm ve otel işletmeciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki turizm ve otel işletmeciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların turizm ve otel işletmeciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek turizm ve otel işletmeciliği kontenjanları 2018 yılında 69 olarak belirlenmişti, 2019 DGS turizm ve otel işletmeciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan turizm ve otel işletmeciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde turizm ve otel işletmeciliği bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 181,97234 ile Yeditepe Üniversitesi’ne (İngilizce) (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan turizm ve otel işletmeciliği bölümü en büyük taban puanı ise 275,84163’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile turizm ve otel işletmeciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, turizm ve otel işletmeciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen turizm ve otel işletmeciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya turizm ve otel işletmeciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6318 1 03d29c9b31d03489403e6e3e3c35c29d

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.