kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DHMİ KPSS 2019/1 Ortaöğretim Atama Taban Puanları

​​​​​​​Merkezi atama olan KPSS 2019/1 içinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ortaöğretim atama taban puanları kaçlardadır, DHMİ’ye hangi bölüm mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik kodu ile atanabilir, DHMİ’ye ortaöğretim için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan DHMİ atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz/ulaşabilirsiniz.

Bir kamu kurumunda memur olabilme hayali kuran adaylar kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girdiler ve aldıkları puanlar sonrasında KPSS 2019/1 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir oluşturması amacıyla derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz ortaöğretim mezunlarının DHMİ yani Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne yerleştiği kadrolara ait DHMİ KPSS 2019/1 ortaöğretim atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 DHMİ ORTAÖĞRETİM ATAMA TABAN PUANLARI

DHMİ’ye merkezi atamalar içinde birçok farklı nitelik kodu ile başvuru yapılabilir ve bunlardan birisi herhangi bir ortaöğretim programı mezunu olma şartı taşıyan 2001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğerleri ise aşağıda yer alan tabloda bulunan bölümlere ait nitelik kodlarıdır.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2019/1 merkezi ataması içinde ortaöğretim mezunlarının tercih etme şansı olan DHMİ kadroları için toplamda 35 kontenjan vardı. Bu kontenjanların hiçbir tanesi herhangi bir ortaöğretim mezunu olma şartını barındıran 2001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlar değilken 35 tanesi de farklı bölümlere ayrılan kontenjanlara ait nitelik kodları ile tercih edilebilmekteydi. Bu kontenjanlar içinde Teknisyen unvanına ait kadrolar bulunmaktaydı.

Ortaöğretim mezunlarının başvurabileceği tüm bu DHMİ kontenjanlarının atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Teknisyen) (Bingöl) 83,119 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ortaöğretim mezunlarının yerleşebildiği DHMİ kontenjanları içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Teknisyen) (Trabzon) 94,841 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ortaöğretim mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde (eğer açılan kadroya uygun bölüm mezunuysalar) merkezi atama ile DHMİ kadrolarına yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

kpss 2019 1 dhmi ortaogretim atama taban puanlari

* Yukarıda yer alan bilgiler, veriler ve DHMİ KPSS 2019/1 merkezi atamasına ait ortaöğretim mezunu taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir.

Yorumlar

  1. İsmail Avatar İsmail dedi ki:

    Merhaba benim yaşım 19 makine bölümünden mezunum girdiğim her yerde makine üzerine çalıştım kpss ye girdim 65 aldım devlet hava limanı teknisyen bölümüne başvurdum girme olasılığım nedir bir yorumunuz varmı ve şunuda söylemek istiyorum kendimi daha da geliştiriyorum (kişisel anlamda)